Nová generace Lotusu Esprit s V8 od AMG

Tradiční anglická automobilka Lotus zřejmě přesune chystanou výrobu nové generace modelu Esprit na jiný světadíl, ve spekulacích se objevuje asijský stát Malajsie. Postavení nové výrobní továrny v Asii prý přinese výrazné snížení nákladů na pracovní síle.

Nový Esprit by měl být hotov na přelomu let 2007/2008. Design se bude opírat o teorii VVA – Versatile Vehicle Architecture (všestranná architektura vozu): pod sportovními liniemi karoserie bude vůz určený i pro každodenní ježdění. Nebudou cbybět silné motory, top model by měl dostat agregát V8 od AMG.

Díky celohliníkové karosérii bude mít Esprit celkovou hmotnost jen cca 1 300 kg. Ve spolupráci s uznávanými sportovními ikonami jako McLaren nebo AMG bude postaven zcela nový podvozek, sání, chlazení a výfukový systém. Lotus Esprit nové generace se bude prodávat zhruba za 70-75 tisíc liber.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Možné podoby příští generace Lotusu Esprit

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 54 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků