Nová generace Lotusu Esprit s V8 od AMG

Tradiční anglická automobilka Lotus zřejmě přesune chystanou výrobu nové generace modelu Esprit na jiný světadíl, ve spekulacích se objevuje asijský stát Malajsie. Postavení nové výrobní továrny v Asii prý přinese výrazné snížení nákladů na pracovní síle.

Nový Esprit by měl být hotov na přelomu let 2007/2008. Design se bude opírat o teorii VVA – Versatile Vehicle Architecture (všestranná architektura vozu): pod sportovními liniemi karoserie bude vůz určený i pro každodenní ježdění. Nebudou cbybět silné motory, top model by měl dostat agregát V8 od AMG.

Díky celohliníkové karosérii bude mít Esprit celkovou hmotnost jen cca 1 300 kg. Ve spolupráci s uznávanými sportovními ikonami jako McLaren nebo AMG bude postaven zcela nový podvozek, sání, chlazení a výfukový systém. Lotus Esprit nové generace se bude prodávat zhruba za 70-75 tisíc liber.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Možné podoby příští generace Lotusu Esprit

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků