Nová generace Lotusu Esprit s V8 od AMG

Tradiční anglická automobilka Lotus zřejmě přesune chystanou výrobu nové generace modelu Esprit na jiný světadíl, ve spekulacích se objevuje asijský stát Malajsie. Postavení nové výrobní továrny v Asii prý přinese výrazné snížení nákladů na pracovní síle.

Nový Esprit by měl být hotov na přelomu let 2007/2008. Design se bude opírat o teorii VVA – Versatile Vehicle Architecture (všestranná architektura vozu): pod sportovními liniemi karoserie bude vůz určený i pro každodenní ježdění. Nebudou cbybět silné motory, top model by měl dostat agregát V8 od AMG.

Díky celohliníkové karosérii bude mít Esprit celkovou hmotnost jen cca 1 300 kg. Ve spolupráci s uznávanými sportovními ikonami jako McLaren nebo AMG bude postaven zcela nový podvozek, sání, chlazení a výfukový systém. Lotus Esprit nové generace se bude prodávat zhruba za 70-75 tisíc liber.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Možné podoby příští generace Lotusu Esprit

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků