Nová generace čtyřválcových motorů BMW z Velké Británie

Přesně po třech letech výstavby zahájí v lednu 2001 produkci nový závod BMW v britském Hams Hall. Do výstavby nového výrobního centra v blízkosti Birminghamu investovala BMW Group jednu miliardu německých marek
Nová generace čtyřválcových motorů BMW z Velké Británie
Přesně po třech letech výstavby zahájí v lednu 2001 produkci nový závod BMW v britském Hams Hall. Do výstavby nového výrobního centra v blízkosti Birminghamu investovala BMW Group jednu miliardu německých marek (cca 400 milionů liber) a po úplném zprovoznění zde na ploše větší než 170 000 m2, vznikne kolem 1 500 nových pracovních míst.

V nejbližší budoucnosti bude výrobní závod v Hams Hall dodávat čtyřválcové motory nové generace o obsahu 1.6 – 2.0 l. Současně se stane tzv. "kompetenčním centrem" pro výrobu motorů, vybavených systémem "VALVETRONIC". Díky této inovativní technologii bude možné nahradit škrtící klapku variabilním zdvihem ventilů. Pozitivním důsledkem pak nebude jen snížení výkonových ztrát, ale například také citelně nižší spotřeba paliva a snížení hladiny emisí. Motory z Hams Hall budou určeny pro automobily, vyráběné závody BMW v Mnichově, Regensburgu, Dingolfingu, Spartanburgu (USA) a Rosslynu (JAR). Vzhledem k enormnímu celosvětovému nárůstu poptávky po automobilech BMW, rozšíří závod v Hams Hall již v prvních měsících svou produkci a v roce 2001 tak bude vyrobeno 60.000 motorů. V následujících letech počítá BMW Group s produkcí cca 400.000 agregátů ročně.

Začátek produkce v závodu Hams Hall odlehčí především výrobnímu závodu BMW ve Steyeru a umožní, aby se jeho výrobní kapacity soustředily na dieselové motory.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

dnes | Jan Mička
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 60 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků