Nová generace čtyřválcových motorů BMW z Velké Británie

Přesně po třech letech výstavby zahájí v lednu 2001 produkci nový závod BMW v britském Hams Hall. Do výstavby nového výrobního centra v blízkosti Birminghamu investovala BMW Group jednu miliardu německých marek
Nová generace čtyřválcových motorů BMW z Velké Británie
Přesně po třech letech výstavby zahájí v lednu 2001 produkci nový závod BMW v britském Hams Hall. Do výstavby nového výrobního centra v blízkosti Birminghamu investovala BMW Group jednu miliardu německých marek (cca 400 milionů liber) a po úplném zprovoznění zde na ploše větší než 170 000 m2, vznikne kolem 1 500 nových pracovních míst.

V nejbližší budoucnosti bude výrobní závod v Hams Hall dodávat čtyřválcové motory nové generace o obsahu 1.6 – 2.0 l. Současně se stane tzv. "kompetenčním centrem" pro výrobu motorů, vybavených systémem "VALVETRONIC". Díky této inovativní technologii bude možné nahradit škrtící klapku variabilním zdvihem ventilů. Pozitivním důsledkem pak nebude jen snížení výkonových ztrát, ale například také citelně nižší spotřeba paliva a snížení hladiny emisí. Motory z Hams Hall budou určeny pro automobily, vyráběné závody BMW v Mnichově, Regensburgu, Dingolfingu, Spartanburgu (USA) a Rosslynu (JAR). Vzhledem k enormnímu celosvětovému nárůstu poptávky po automobilech BMW, rozšíří závod v Hams Hall již v prvních měsících svou produkci a v roce 2001 tak bude vyrobeno 60.000 motorů. V následujících letech počítá BMW Group s produkcí cca 400.000 agregátů ročně.

Začátek produkce v závodu Hams Hall odlehčí především výrobnímu závodu BMW ve Steyeru a umožní, aby se jeho výrobní kapacity soustředily na dieselové motory.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků