Nová Dacia Sandero bude stále levná. Ilustrace ale naznačují stylovější design

Nové generace Dacie Sandero bychom se měli dočkat ještě letos a klasicky se tedy objevují neoficiální ilustrace, jak by mohl cenově dostupný hatchback vypadat.

Stejně jako u chystané nové generace Dacie Logan, také v případě třetí generace levného hatchbacku Sandero se rozhodl ruský web Kolesa vytvořit jeho možnou podobu. Rumunská značka již obě novinky testuje v zamaskované formě, takže neoficiální ilustrace se snaží přiblížit alespoň možné tvary dle zachycených prototypů.

Dacia Duster 4x4 jezdila už v 80. letech. V terénu by té dnešní snadno ukázala záda

Dacia Duster 4x4 jezdila už v 80. letech. V terénu by té dnešní snadno ukázala záda

Vytvořené ilustrace silně odkazují designem na výchozí francouzskou techniku, neboť pod znakem Renaultu se samozřejmě hatchback na místním trhu prodává. Pro zbytek Evropy tedy čekejme jinou masku, která by ovšem mohla přinést do modelové řady Dacie nový či rozsáhleji upravený designový jazyk.

Proporcemi by se však mohlo Sandero novému Cliu přiblížit. Jako platformu totiž nejspíš Dacia využije CMF-B, tedy základ již používaný právě u Clia či Capturu, a na němž postaví i zmíněný nový Logan. Ve výsledku tak očekáváme zakulacenější design karoserie, což naznačují i dříve vyfocené prototypy Loganu.

Vztah Jamese Maye a Dacie Sandero měl smutný konec. Vypátrali jsme, jak vznikl

Vztah Jamese Maye a Dacie Sandero měl smutný konec. Vypátrali jsme, jak vznikl

Základem budou také motory Renaultu jako litrové tříválce o výkonech 48 kW (65 koní) či 74 kW (100 koní), nabídku však určitě rozšíří i silnější přeplňované motory včetně dieselu nebo agregátů schopných pracovat na LPG.

Se zachováním co nejnižší ceny má přitom Dacia nabídnout u Sandera a Loganu i lepší výbavu než doposud. Prototypy byly například viděny s LED světlomety. S odolněji řešenou verzí Stepway s vyšším podvozkem se počítá i v nové generaci.

Galerie doplněna o současnou generaci Dacie Sandero.

První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 47 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků
Minitest Volkswagen up! GTI (85 kW): Meziměstská střela i obětní beránek

Volkswagen up! GTI

Utratit více než 400.000 Kč za městské auto se spalovacím motorem může kdekomu připadat jako holý nesmysl. Všechno ale začne dávat smysl, když vezmete v úvahu tři magická písmena na jeho zádi a pořádně se projedete.

21.  5.  2020 | Jan Mička | 13 příspěvků