Nová Dacia Sandero bude stále levná. Ilustrace ale naznačují stylovější design

Nové generace Dacie Sandero bychom se měli dočkat ještě letos a klasicky se tedy objevují neoficiální ilustrace, jak by mohl cenově dostupný hatchback vypadat.

Stejně jako u chystané nové generace Dacie Logan, také v případě třetí generace levného hatchbacku Sandero se rozhodl ruský web Kolesa vytvořit jeho možnou podobu. Rumunská značka již obě novinky testuje v zamaskované formě, takže neoficiální ilustrace se snaží přiblížit alespoň možné tvary dle zachycených prototypů.

Dacia Duster 4x4 jezdila už v 80. letech. V terénu by té dnešní snadno ukázala záda

Dacia Duster 4x4 jezdila už v 80. letech. V terénu by té dnešní snadno ukázala záda

Vytvořené ilustrace silně odkazují designem na výchozí francouzskou techniku, neboť pod znakem Renaultu se samozřejmě hatchback na místním trhu prodává. Pro zbytek Evropy tedy čekejme jinou masku, která by ovšem mohla přinést do modelové řady Dacie nový či rozsáhleji upravený designový jazyk.

Proporcemi by se však mohlo Sandero novému Cliu přiblížit. Jako platformu totiž nejspíš Dacia využije CMF-B, tedy základ již používaný právě u Clia či Capturu, a na němž postaví i zmíněný nový Logan. Ve výsledku tak očekáváme zakulacenější design karoserie, což naznačují i dříve vyfocené prototypy Loganu.

Vztah Jamese Maye a Dacie Sandero měl smutný konec. Vypátrali jsme, jak vznikl

Vztah Jamese Maye a Dacie Sandero měl smutný konec. Vypátrali jsme, jak vznikl

Základem budou také motory Renaultu jako litrové tříválce o výkonech 48 kW (65 koní) či 74 kW (100 koní), nabídku však určitě rozšíří i silnější přeplňované motory včetně dieselu nebo agregátů schopných pracovat na LPG.

Se zachováním co nejnižší ceny má přitom Dacia nabídnout u Sandera a Loganu i lepší výbavu než doposud. Prototypy byly například viděny s LED světlomety. S odolněji řešenou verzí Stepway s vyšším podvozkem se počítá i v nové generaci.

Galerie doplněna o současnou generaci Dacie Sandero.

Minitest Suzuki Vitara 1.4 BoosterJet Hybrid: Když to prostě všechno šlape

Suzuki Vitara 1.4 BoosterJet Hybrid

Suzuki Vitara už koupíte pouze s mild-hybridním ústrojím pod kapotou. Může to jeho charakteru uškodit?

včera | Vladimír Kadera | 4 příspěvky
TEST RAM 1500 Longhorn 5.7 V8 HEMI: Hustý pracant i Rolls-Royce zároveň

RAM 1500 Longhorn HEMI

Americká auta jsou na českých silnicích stále docela úkazem. Jasným králem mezi nimi je RAM 1500, který jsme vyzkoušeli v kovbojské výbavě Longhorn a s pořádným motorem V8 pod kapotou!

5.  4.  2020 | Vladimír Kadera | 88 příspěvků
TEST Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG 1st Edition: Sesazený král Evropy vrací úder

Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG

Přestože se nový Volkswagen Golf tváří jako ten minulý, ve skutečnosti prošel komplexní proměnou. Spoléhá na elektrifikaci a přijel se zcela novým pojetím interiéru. Všechno to přináší zajímavé výhody, ale také jisté nevýhody.

1.  4.  2020 | Jan Mička | 60 příspěvků