Nová Dacia Sandero bude stále levná. Ilustrace ale naznačují stylovější design

Nové generace Dacie Sandero bychom se měli dočkat ještě letos a klasicky se tedy objevují neoficiální ilustrace, jak by mohl cenově dostupný hatchback vypadat.

Stejně jako u chystané nové generace Dacie Logan, také v případě třetí generace levného hatchbacku Sandero se rozhodl ruský web Kolesa vytvořit jeho možnou podobu. Rumunská značka již obě novinky testuje v zamaskované formě, takže neoficiální ilustrace se snaží přiblížit alespoň možné tvary dle zachycených prototypů.

Dacia Duster 4x4 jezdila už v 80. letech. V terénu by té dnešní snadno ukázala záda

Dacia Duster 4x4 jezdila už v 80. letech. V terénu by té dnešní snadno ukázala záda

Vytvořené ilustrace silně odkazují designem na výchozí francouzskou techniku, neboť pod znakem Renaultu se samozřejmě hatchback na místním trhu prodává. Pro zbytek Evropy tedy čekejme jinou masku, která by ovšem mohla přinést do modelové řady Dacie nový či rozsáhleji upravený designový jazyk.

Proporcemi by se však mohlo Sandero novému Cliu přiblížit. Jako platformu totiž nejspíš Dacia využije CMF-B, tedy základ již používaný právě u Clia či Capturu, a na němž postaví i zmíněný nový Logan. Ve výsledku tak očekáváme zakulacenější design karoserie, což naznačují i dříve vyfocené prototypy Loganu.

Vztah Jamese Maye a Dacie Sandero měl smutný konec. Vypátrali jsme, jak vznikl

Vztah Jamese Maye a Dacie Sandero měl smutný konec. Vypátrali jsme, jak vznikl

Základem budou také motory Renaultu jako litrové tříválce o výkonech 48 kW (65 koní) či 74 kW (100 koní), nabídku však určitě rozšíří i silnější přeplňované motory včetně dieselu nebo agregátů schopných pracovat na LPG.

Se zachováním co nejnižší ceny má přitom Dacia nabídnout u Sandera a Loganu i lepší výbavu než doposud. Prototypy byly například viděny s LED světlomety. S odolněji řešenou verzí Stepway s vyšším podvozkem se počítá i v nové generaci.

Galerie doplněna o současnou generaci Dacie Sandero.

Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

včera | Lukáš Prejzek | 8 příspěvků
Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

6.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 30 příspěvků
Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

4.  8.  2020 | Stanislav Kolman | 81 příspěvků