Nová Cupra Leon bude hybrid o výkonu 245 koní. Pohon si vypůjčí z Formentoru

Poté, co se objeví nová generace Seatu Leon, se máme pochopitelně dočkat i ostré varianty pod značkou Cupra. Nyní máme potvrzeno, že i ta dostane plug-in hybridní pohon.

V rámci elektrifikace své nabídky má Seat v plánu nabízet i novou generaci hatchbacku Leon ve formě plug-in hybridu. Novinka má přijet na trh už příští rok, přičemž stejným krokem nyní podle vedoucího španělské automobilky Lucy de Meo vykročí i ostrá verze Leonu pod samostatnou značkou Cupra.

Šéf Seatu už mimochodem zmínil i výkon nového plug-in hybridního Leonu – až 180 kW (245 koní). Britský Auto Express se domnívá, že tato hodnota patří právě elektrifikované verzi Cupry Leon, jejíž uvedení s karoseriemi hatchbacku i kombi de Meo magazínu oficiálně potvrdil.

Do Česka dorazil nový nejdražší Seat. Leon Cupra R ST překonal i Cupru Ateca

Do Česka dorazil nový nejdražší Seat. Leon Cupra R ST překonal i Cupru Ateca

Stejný výkon ostatně předvádí i nové SUV Cupra Formentor, které je dosud jako koncept také plug-in hybridem. Více o pohonné jednotce zatím automobilka neprozrazuje, spekuluje se ovšem o technice, kterou již uvedl i koncept Škoda Vision RS. U něj byl pro stejný výkon kombinován benzinový čtyřválec 1,5 TSI a elektromotor.

Šéf Cupry Wayne Griffiths už přitom dodal, že ostrý Leon opravdu dostane stejnou jednotku jako zmíněný Formentor. Jak už ale víme, do SUV má Cupra v plánu umístit bez elektrické pomoci i dvoulitrové TSI o 300 koních a nakonec také přeplňovaný zážehový pětiválec o objemu 2,5 litru, který můžeme znát třeba z Audi RS3 Sportback.

První opravdová Cupra je na světě! Jmenuje se Formentor a je to hybrid

První opravdová Cupra je na světě! Jmenuje se Formentor a je to hybrid

Zůstává tak otázkou, zda se nakonec alespoň tří set koní dočkáme i v nové Cupře Leon, jelikož takový výkon nabízela už stará generace Seatu Leon Cupra. Možná tedy značka plánuje i pro ostrý hatchback (a kombi) větší rozmanitost motorizací, kdy základem bude právě hybridní jednotka.

V Cupře se mimo jiné vedou diskuze o nových plně elektrických modelech založených na platformě MEB od Volkswagenu. Podle Griffithse by takový model musel splňovat hodnoty nové sportovní značky. Po stránce dynamických schopností prý ale mají elektromobily našlápnuto dobře.

V galerii poslední generace Seatu Leon Cupra R.

Minitest Hyundai i30 N Performance: Váš vstup do světa rychlých aut

Hyundai i30 N Performance (minitest)

Najděte mi auto s výkonem přes dvě stě sedmdesát koní, samosvorným diferenciálem a manuální převodovkou za sedm set tisíc.

11.  7.  2019 | Vladimír Kadera | 50 příspěvků
S Audi SQ8 TDI na trati Tour de France: Jízda, kterou prostě nepochopíte

Audi SQ8 TDI (první svezení)

V rámci rozšiřování nabídky sportovních audi s písmenem S v názvu jsme se dočkali i modelu SQ8 TDI. Je to sice pět metrů dlouhé SUV, zatáčky ale zvládá jako kompaktní hatchback!

9.  7.  2019 | Svět motorů | 87 příspěvků
První jízda s novou Škodou Superb Scout: Dejte jí 2.0 TDI Evo a bude skvělá!

Škoda Superb Scout (první svezení)

První kilometry s novou Škodou Superb Scout jsme absolvovali v Rakousku. Vedle klikatých okresek nás trasa zavedla i na šotolinu a byl dostatek času k vyzkoušení nového prediktivního tempomatu. Jaký je prozatímní verdikt?

5.  7.  2019 | Jan Mička | 77 příspěvků