Nová BMW M3 a M4 předčasně odhalena! Agresivita novinkám určitě nechybí

Klasický únik fotek před oficiální premiérou již odhaluje design ostrých BMW naplno.

Pouhý den před naplánovanou premiérou se už na veřejnosti potuluje malá série fotek kompletně odhalených BMW M3 a M4. Ostrý sedan i kupé v nové generaci se dle očekávání ukazují ve výrazných barvách, se svými nadále rozporuplnými ledvinkami poprvé uvedenými na standardním kupé řady 4 a samozřejmě se všemi prvky správného „emka“ od BMW.

BMW 128ti táhne do boje proti Golfu GTI. Má 265 koní, přední pohon a samosvor!

BMW 128ti táhne do boje proti Golfu GTI. Má 265 koní, přední pohon a samosvor!

Agresivita tedy oběma vozům určitě nechybí s rozšířenými blatníky, velkými otvory v náraznících (a dokonce i kapotě), opravdu zřetelnými difuzory vzadu, čtveřicemi velkých koncovek výfuků a vlnou karbonových doplňků, jelikož se nejspíše díváme na vrcholné Competition verze. Uvnitř se již odhalují i karbonové sportovní sedačky.

O technice nových BMW M3 a M4 už víme dostatek. Dvakrát přeplňovaný řadový šestiválec S58, který známe z ostrých SUV X3 M a X4 M, bude ve výchozí specifikaci produkovat 480 koní (353 kW) a bude spojen s manuální šestistupňovou převodovkou. Competition verze zajistí 510 koní (375 kW) a osmistupňovou automatickou převodovku M Steptronic.

Genesis G70 prošel modernizací. Pohledný rival BMW 3 se údajně chystá do Evropy

Genesis G70 prošel modernizací. Pohledný rival BMW 3 se údajně chystá do Evropy

Zpočátku budou v nabídce M3 a M4 s pohonem zadních kol (rovněž v případě Competition), později ale BMW uvede i varianty s pohonem všech kol M xDrive. Zda se budou nabízené specifikace nějak lišit u chystaného kombíku M3 Touring (pro rok 2022) nebo otevřeného M4 Cabrio (s premiérou příští rok), to se teprve uvidí.

Oficiální premiéry obou vozů bychom se měli dočkat už zítra 23. září. Na všechny dodatečné informace a další fotky tedy už čekat dlouho nebudeme.

BMW

BMW (zkratka z Bayerische Motoren Werke AG) je německá automobilka, které vznikla v roce 1916. Sídlí v Mnichově. BMW vlastní také značku Mini a patří pod ní i Rolls-Royce Motor Cars.

BMW Řada 1 • BMW Řada 2 • BMW Řada 3 • BMW Řada 4 • BMW Řada 5 • BMW Řada 6/6 GTBMW Řada 7BMW X1 • BMW X2BMW X3BMW X4BMW X5BMW X6BMW X7BMW Z4

Za volantem sériového Hyundaie i20 1.0 T-GDI mHEV: Kdo se může od koho učit?

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Třetí generace Hyundaie i20 se už nechce od konkurentů jen učit, ale v řadě ohledů hodlá stanovit nová měřítka.

27.  10.  2020 | Martin Jeník | 15 příspěvků
Za volantem nové Cupry Leon ST PHEV: Sportovní hlavně naoko, přesto důležitá

Cupra Leon ST eHybrid

Ačkoliv to tak při pohledu na registrační značku nemusí vypadat, novou Cupru Leon jsme poprvé testovali na českých silnicích. Jako první na trh vstoupí externě dobíjený hybrid, který však předpokládané sportovní zážitky dost naředil.

25.  10.  2020 | Jan Mička | 25 příspěvků
Minitest Toyota GR Supra Dynamic 2.0: Dobře maskovaná vzpomínka na Celicu?

Toyota GR Supra Dynamic 2.0

Menší výkon, nižší cena. Zaujme Toyota Supra i ve střízlivém provedení se čtyřválcem pod kapotou?

21.  10.  2020 | Vladimír Kadera | 7 příspěvků