BMW

Nová Alpina D4 S Gran Coupé je tady! Gentlemanský expres upaluje rychlostí až 270 km/h

Má být každodenním společníkem pro dlouhé trasy. Nízká spotřeba u něj není vykoupena nedostatkem výkonu. Ideál na Autobahny? Rozhodně!

Čtyřdveřová verze čtyřkového BMW má svou novou verzi z dílen Alpina. Ve standardním provedení je její nejsilnější naftovou verzí model 430d xDrive s 210 kW (286 k), tento vyšlechtěný kousek ale z třílitrového šestiválce vytáhne 261 kW (355 k) a velmi zajímavých 730 N.m.

Stovku zdolá již za 4,8 sekundy a jeho maximem je 270 km/h. Aby bylo možné naplno využívat sílu motoru, u Alpiny se důkladně podívali na chlazení: jsou zde nové chladiče a mezichladiče, chladič převodového oleje, čerpadlo kapaliny a také nové sací kanály ve spodní části vozu pro přívod vzduchu. Spotřeba je velmi rozumných 6,9 litru na sto kilometrů.

Ladiči si dále pohráli s nastavením a geometrií podvozku – na přední nápravě je nastaven negativní odklon 1,25 stupně a přibyl zde stabilizátor. D4 S Gran Coupe jezdí na 20“ kolech v tradičním designu s dvaceti paprsky, přičemž každé váží jen dvanáct kilogramů. Přední kotouče mají průměr 395 mm a zakusují se do nich čtyřpístkové brzdiče, zadní kotouče mají 345 mm.

Na přání je možné dodat sportovní brzdový systém s lehčími vrtanými kotouči. Vnějšek je ozvláštněn tradičně vkusným bodykitem s nápisem Alpina ve spodní části předního nárazníku, vzadu přibyly čtyři koncovky sportovního výfuku. Interiér může být čalouněn luxusní přírodní kůží Lavalina. Ceny začínají na 79.700 eurech, v přepočtu necelých dvou milionech korun.

Alpina

Alpina je automobilka, která vyrábí vozy na základě modelů BMW. Společnost na přestavbu aut založil Burkard Bovensiepen v roce 1965.

Alpina B3 • Alpina D3 S • Alpina XB7 • Alpina B7

Váš názor Další článek: MG vylepšilo elektromobil, který v segmentu zatím nemá konkurenci. Míří na spořivé rodiny a malé firmy

Témata článku: , , , , , , , , , , ,