Nová Alfa Romeo Tonale na dalších fotkách. O mužích po jejím boku letos ještě hodně uslyšíme

Alfa Romeo Tonale představuje důležitý milník v historii automobilky a s netrpělivostí očekáváme reakce z jízdních dojmů. Jako první si novinku vyzkouší piloti formule 1.

S velkou slávou se nám 8. února představila Alfa Romeo Tonale, druhé SUV značky zařazené pod Stelvio. Pro automobilku je stěžejní model nejen z hlediska prezentace prvního plug-in hybridního pohonu, ale zároveň představuje vizi do dalších let.

Nadšenci nemusejí smutnět z příchodu elektrifikovaného pohonu. Plug-in hybrid totiž nabídne pohon všech kol a výkon 203 kW. Díky bateriovému setu s kapacitou 15,5 kWh ujede Tonale v elektrickém režimu až 80 km. Z 0 na 100 km/h to zvládne za 6,2 sekundy.

První kusy otestují ti nejpovolanější. Za volant usednou piloti Formule 1 Valtteri Bottas a Guanyu Zhou týmu Alfa Romeo. Testování je pro ně příjemným zpestřením přípravného programu pro start sezóny 22. března v Bahrajnu.

Valtteri Bottas do týmu přestoupil od Mercedesu. Guanyu Zhou je prvním čínským závodníkem, který se dostal do královny motosportu. V loňském roce vyhrál asijský šampionát Formule 3 a ve stejném roce získal druhé místo v seriálu FIA Formule 2.

Alfa Romeo

Alfa Romeo je sportovní značka koncernu FCA. Její vozy charakterizuje osobitý design, živé motory a vynikající podvozky.

Společnost byla založena v roce 1910 jako A.L.F.A, své současné jméno získala v roce 1920. Součástí Fiat Group se stala v roce 1986, od roku 2021 patří do skuoiny Stellantis.

Přehled modelů: Alfa Romeo MiTo • Alfa Romeo Giulietta • Alfa Romeo 4C • Alfa Romeo 4C Spider • Alfa Romeo Stelvio • Alfa Romeo Giulia

Váš názor Další článek: U Lovosic vyrostla nová hypernabíječka za 20 milionů. Nabídne služby zdarma a zabaví se i děti

Témata článku: , , , , , , , , , , ,