Nová Alfa Romeo 147

Alfa Romeo představí na 68. mezinárodním autosalonu v Turíně novinku Alfa 147, jejíž podvozek nevychází jak by se mohlo na první pohled zdát z modelu 145, ale z moelu 156.
Nová Alfa Romeo 147
Alfa Romeo představí na 68. mezinárodním autosalonu v Turíně novinku Alfa 147, jejíž podvozek nevychází jak by se mohlo na první pohled zdát z modelu 145, ale z modelu 156.

Alfa 147 je s délkou 4,16 m a šířkou 1,70 dobře vypadající temperamentní vůz, který nabízí výkon, bezpečnost, vybavení a pohodlí srovnatelné s modely mnohem vyšší kategorie.

Vůz je navržen pro ty, kdo hledají malý sportovní vůz atraktivního stylu, se silnou osobností a ve své kategorii špičkovým chováním na silnici. Jinými slovy, tato skvělá malá Alfa je schopna poskytnout stejnou úroveň požitku z řízení a uspokojení z cestování jako v případě úspěšné poslední generace modelů Alfa Romeo.
Alfa 147 je přirozeným následníkem poslední generace vozů Alfa Romeo a její styl připomíná a dále rozvíjí motivy, které z vozů této značky známe. Tyto nové znaky jsou doprovázeny tradičnějšími rysy jako je kapota ve tvaru V. Dalším známým rysem je trojčlenný design tvořený dvěma přívody vzduchu k chladiči a vertikálním znakem zasahujícím až pod úroveň světel tak, jako u skvělého modelu 6C 2500 Villa d`Este z roku 1949.

Alfa Romeo bude vybavena třemi 16 ventilovými motory Twin Spark: 105 koní (77 kW) o objemu 1,6, 120 koní (88 kW) - silnější motor o objemu 1,6 a 150 koní (110 kW) o objemu 2,0. Poslední verze bude k dispozici bud` s manuální převodovkou nebo s převodovkou Selespeed s automatickým řazením a ovládáním spojky. Kromě těchto motorů bude k dispozici dieselový motor common rail s turbínou s proměnlivou geometrií o výkonu 110 koní (81 kW) a objemu 1,9 . Ten se začne prodávat na jaře 2001 spolu s verzí o obsahu 2,0 s manuální převodovkou a pětidveřovou verzí. Všechny čtyři typy motoru mají jedno společné, totiž schopnost zajistit mimořádný výkon včetně vysoké rychlosti a velkého tahu za každé situace.

Mechanické části jsou navrženy tak, aby vyhovovaly motorům vozu a jeho sportovní povaze. Torzní tuhost nového vozu je stejná jako u jeho staršího sourozence a totéž platí i pro systém závěsů: vpředu dvojitý lichoběžníkový závěs a vzadu MacPherson.

Alfa 147 rovněž nabízí maximální aktivní a pasivní bezpečnost. Její výkonný snadno modulovaný brzdící systém je vybaven ABS a vyspělými elektronickými prvky jako je EBD, ASR, MSR (prvek regulující brzdný točivý moment při přeřazování na nižší stupeň) a VDC (=ESP). Tento kompaktní model se začne prodávat koncem října.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků