Nothelle Audi TT: výkon supersportu

Nothelle představil své vrcholné dílo, které je postaveno na základu Audi TT s motorem V6. Výsledek? Výkon supersportu.

Jak udělat opravdu rychlé malé auto? Stačí vzít Audi TT s motorem 3,2 V6 FSI a přidat k němu velké biturbo. Pak se není čemu divit, že výkon malého coupé a roadsteru vzrostl z původních 250 koní na výsledných 520 a točivý moment z 320 Nm na solidních 635 Nm.

Jenže tak jednoduché to zas není. Nothelle musel výrazně posílit i další díly motoru a Audi tak dostalo novou kliku, ojnice, písty, uložení těchto části. Dále se může pochlubit novým sáním, výfukovým systémem a přepracovanou řídící jednotkou.

Zajímavý je také fakt, že toto dílo přenáší výkon prostřednictvím automatu S-Tronic (DSG), který musel být, s ohledem na nárůst točivého momentu, také řádně upraven. K tomuto bodu ovšem tuner neuvádí žádné bližší specifikace.

Audi TT v této konfiguraci a s mírně pozměněným funkčním body kitem dosáhne rychlosti až 308 km/h, což je dokonce více, než kolik v současnosti nabízí Audi R8 s osmiválcem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nothelle Audi TT
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 28 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků