Nothelle Audi TT: výkon supersportu

Nothelle představil své vrcholné dílo, které je postaveno na základu Audi TT s motorem V6. Výsledek? Výkon supersportu.

Jak udělat opravdu rychlé malé auto? Stačí vzít Audi TT s motorem 3,2 V6 FSI a přidat k němu velké biturbo. Pak se není čemu divit, že výkon malého coupé a roadsteru vzrostl z původních 250 koní na výsledných 520 a točivý moment z 320 Nm na solidních 635 Nm.

Jenže tak jednoduché to zas není. Nothelle musel výrazně posílit i další díly motoru a Audi tak dostalo novou kliku, ojnice, písty, uložení těchto části. Dále se může pochlubit novým sáním, výfukovým systémem a přepracovanou řídící jednotkou.

Zajímavý je také fakt, že toto dílo přenáší výkon prostřednictvím automatu S-Tronic (DSG), který musel být, s ohledem na nárůst točivého momentu, také řádně upraven. K tomuto bodu ovšem tuner neuvádí žádné bližší specifikace.

Audi TT v této konfiguraci a s mírně pozměněným funkčním body kitem dosáhne rychlosti až 308 km/h, což je dokonce více, než kolik v současnosti nabízí Audi R8 s osmiválcem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nothelle Audi TT
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků