Nošovický Hyundai i30 N Drive-N má českou cenu. Za limitovanou edici se připlácí necelých sto tisíc

Hyundai se do toho v Česku i nadále pořádně obouvá. Nejenže oznámil partnerství s Autodromem Most, ale také pro náš trh zařídil 25 kusů limitovaného ostrého hatchbacku N.

Hyundai před nedávnem oznámil limitovanou edici svého ostrého hatchbacku i30 N, kterého vznikne pouze 800 kusů. Přes 600 kusů bude v Evropě a 180 jich bude v Austrálii. Pro Českou republiku je vyhraněno 25. Zájemci už nyní znají české ceny. Byť se limitované edice Drive-N dočká jak hatchback, tak fastback, do České republiky se podívá pouze první jmenovaná varianta, která bude stát 899.990 Kč.

Cena platí ve spojení s 6stupňovou manuální převodovkou. Za verzi s dvouspojkovým automatem DCT se připlácí 50.000 Kč. Limitovaná edice vychází z verze Performance, což mimo jiné znamená elektronicky řízený samosvorný diferenciál na přední nápravě, výztuhu v zavazadlovém prostoru, aktivní ventil výfukové soustavy nebo brzdové kotouče Performance s průměrem 345 mm vpředu a 315 mm vzadu.

Ještě si zopakujeme designové změny, o kterých je verze Drive-N především. Obsahuje boční polepy, štítky s logem limitované edice a pořadovým číslem každého vozu, 19palcová kovaná kola s bronzovou úpravou, černě vyvedená loga Hyundai vpředu i vzadu a panoramatické střešní okno. Uvnitř jsou hlavními změnami červeně prošívaný a Alcantara, jíž je potažená volant, řadicí páka, madlo ruční brzdy nebo loketní opěrka.

Výbavou je limitovaná edice nejblíže modelu i30 N Performance s paketem Sport, která obyčejně vyjde na 819.990 Kč. Limitovaná edice má pak standardní lak karoserie v odstínu Phantom Black Pearl. Za druhou možnost Serenity White se připlácí 10.000 Kč. To u standardního modelu se za lak Serenity White připlácí 20.900 Kč.

Hyundai

Výroba automobilů je u jihokorejského Hyundaie jen jednou z částí rozsáhlého, především strojírenského zaměření. Společnost byla založena v roce 1947. V roce 1998 koupila značku Kia.

Hyundai i10Hyundai i20Hyundai i30Hyundai i40Hyundai KonaHyundai TucsonHyundai NexoHyundai Sante FeHyundai GenesisHyundai IONIQ

Diskuze (43) Další článek: Nové BMW XM na prvních oficiálních fotografiích: Nejsilnější eMko všech dob slibuje 650 koní

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,