Nordschleife před léty: divoké jízdy amatérů minulosti (video)

Slavná severní smyčka německého okruhu Nurburgring lákala řidiče i v minulém století. Jak si vedli v jedné z ostřejších zatáček můžete vidět v dnešním videu. Záběry jsou to vcelku divoké a dobře svědčí mimo jiné o tom, jaký pokrok byl učiněn ve stabilitě běžných osobních vozů. Na Nordschleife se hodně bourá i dnes, ale aby nějaký vůz šel „jen tak přes střechu”, to se nevidí prakticky vůbec. Na přiloženém videu tato situace reprezentuje snad půlku zaznamenaných nehod. Ty jsou obvykle spíše komické, nevypadá to, že by některý z řidičů mohl být nějak významněji zraněn.

Součástí je i malá demonstrace toho, že poutat se ve voze i na uzavřené tratí má skutečně význam...

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 13 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků