Nordschleife před léty: divoké jízdy amatérů minulosti (video)

Slavná severní smyčka německého okruhu Nurburgring lákala řidiče i v minulém století. Jak si vedli v jedné z ostřejších zatáček můžete vidět v dnešním videu. Záběry jsou to vcelku divoké a dobře svědčí mimo jiné o tom, jaký pokrok byl učiněn ve stabilitě běžných osobních vozů. Na Nordschleife se hodně bourá i dnes, ale aby nějaký vůz šel „jen tak přes střechu”, to se nevidí prakticky vůbec. Na přiloženém videu tato situace reprezentuje snad půlku zaznamenaných nehod. Ty jsou obvykle spíše komické, nevypadá to, že by některý z řidičů mohl být nějak významněji zraněn.

Součástí je i malá demonstrace toho, že poutat se ve voze i na uzavřené tratí má skutečně význam...

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků