Nordschleife před léty: divoké jízdy amatérů minulosti (video)

Slavná severní smyčka německého okruhu Nurburgring lákala řidiče i v minulém století. Jak si vedli v jedné z ostřejších zatáček můžete vidět v dnešním videu. Záběry jsou to vcelku divoké a dobře svědčí mimo jiné o tom, jaký pokrok byl učiněn ve stabilitě běžných osobních vozů. Na Nordschleife se hodně bourá i dnes, ale aby nějaký vůz šel „jen tak přes střechu”, to se nevidí prakticky vůbec. Na přiloženém videu tato situace reprezentuje snad půlku zaznamenaných nehod. Ty jsou obvykle spíše komické, nevypadá to, že by některý z řidičů mohl být nějak významněji zraněn.

Součástí je i malá demonstrace toho, že poutat se ve voze i na uzavřené tratí má skutečně význam...

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 17 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků