Noční nehoda ochromila provoz na D1

Při noční havárii na dálnici D1 u motorestu Devět křížů, kdy se srazil slovenský autobus s kamionem. Při nehodě zemřelo šest lidí, dalších pět bylo zraněno, z toho jeden těžce. Od půlnoci až do devíti hodin byla dálnice směrem na Brno zcela neprůjezdná. Vinu na nehodě má zřejmě řidič autobusu, který patřil slovenské společnosti a který jel z na trase z Prahy do Košic. Podle policie autobus vyjížděl z odpočívadla u motorestu, kde narazil do projíždějícího kamionu. Po nárazu se převrátil a spadl mimo vozovku; na místě nehodu jsou zcela zničena svodidla. Není proto divu, když hasiči museli při vyprošťování použít i jeřáby.

Další dnešní tragická nehoda se udála na Ostravsku mezi Starým a Novým Jíčínem, kde se srazila dvě osobní auta; jedno z nich se obracelo na vozovce a narazilo do protijedoucího vozu. Zemřeli tři lidé ze Slovenska.

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

včera | Radek Pecák | 54 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků