Noční nehoda ochromila provoz na D1

Při noční havárii na dálnici D1 u motorestu Devět křížů, kdy se srazil slovenský autobus s kamionem. Při nehodě zemřelo šest lidí, dalších pět bylo zraněno, z toho jeden těžce. Od půlnoci až do devíti hodin byla dálnice směrem na Brno zcela neprůjezdná. Vinu na nehodě má zřejmě řidič autobusu, který patřil slovenské společnosti a který jel z na trase z Prahy do Košic. Podle policie autobus vyjížděl z odpočívadla u motorestu, kde narazil do projíždějícího kamionu. Po nárazu se převrátil a spadl mimo vozovku; na místě nehodu jsou zcela zničena svodidla. Není proto divu, když hasiči museli při vyprošťování použít i jeřáby.

Další dnešní tragická nehoda se udála na Ostravsku mezi Starým a Novým Jíčínem, kde se srazila dvě osobní auta; jedno z nich se obracelo na vozovce a narazilo do protijedoucího vozu. Zemřeli tři lidé ze Slovenska.

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků