Noční nehoda ochromila provoz na D1

Při noční havárii na dálnici D1 u motorestu Devět křížů, kdy se srazil slovenský autobus s kamionem. Při nehodě zemřelo šest lidí, dalších pět bylo zraněno, z toho jeden těžce. Od půlnoci až do devíti hodin byla dálnice směrem na Brno zcela neprůjezdná. Vinu na nehodě má zřejmě řidič autobusu, který patřil slovenské společnosti a který jel z na trase z Prahy do Košic. Podle policie autobus vyjížděl z odpočívadla u motorestu, kde narazil do projíždějícího kamionu. Po nárazu se převrátil a spadl mimo vozovku; na místě nehodu jsou zcela zničena svodidla. Není proto divu, když hasiči museli při vyprošťování použít i jeřáby.

Další dnešní tragická nehoda se udála na Ostravsku mezi Starým a Novým Jíčínem, kde se srazila dvě osobní auta; jedno z nich se obracelo na vozovce a narazilo do protijedoucího vozu. Zemřeli tři lidé ze Slovenska.

Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 29 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků