Noční nehoda ochromila provoz na D1

Při noční havárii na dálnici D1 u motorestu Devět křížů, kdy se srazil slovenský autobus s kamionem. Při nehodě zemřelo šest lidí, dalších pět bylo zraněno, z toho jeden těžce. Od půlnoci až do devíti hodin byla dálnice směrem na Brno zcela neprůjezdná. Vinu na nehodě má zřejmě řidič autobusu, který patřil slovenské společnosti a který jel z na trase z Prahy do Košic. Podle policie autobus vyjížděl z odpočívadla u motorestu, kde narazil do projíždějícího kamionu. Po nárazu se převrátil a spadl mimo vozovku; na místě nehodu jsou zcela zničena svodidla. Není proto divu, když hasiči museli při vyprošťování použít i jeřáby.

Další dnešní tragická nehoda se udála na Ostravsku mezi Starým a Novým Jíčínem, kde se srazila dvě osobní auta; jedno z nich se obracelo na vozovce a narazilo do protijedoucího vozu. Zemřeli tři lidé ze Slovenska.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 38 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků