Noble M15, více výkonu pro „levný“ supersport

Vozy Lee Nobleho u nás příliš nejsou známy. To ovšem nic nemění na faktu, že tento malosériový výrobce opravdu umí a jeho sportovní auta uspokojí i velmi náročnou klientelu. Po loňském představení nového modelu Noble M15, přichází jeho první evoluce. A jak to u takových kroků bývá, jejím základem je zvýšení výkonu.

Tip: Podrobné představení Noble M15 naleznete zde.

Elegantní supersport doposud standardně poháněl přeplňovaný šestiválec o objemu 3 litry, který poskytoval výkon 335 kW (455 k) a točivý moment 620 Nm. Díky tomu zrychlil M15 na stovku za 3,5 s a dosahoval maximální rychlosti přes 325 km/h.

Nyní ovšem došlo k mírným úpravám a Noble našel místo pro nárůst o dalších 45 koní. Tím se cifra krásně zakulatí na rovných pěti stech koní. Zrychlení na stovku by se mělo zlepšit o dvě desetiny a maximální rychlost by měla přesáhnout „kulatých“ 333 km/h.

Za čistokrevný supersport s vlastnostmi okruhových speciálů nezaplatíte tolik, kolik byste na základě výše zmíněného očekávali. Stačí 100 000 liber a máte ho doma. Tedy pokud budete mezi zhruba padesátkou šťastlivců. Není to málo peněz, ale v dané cenové kategorii jde o jednu z nejlepších koupí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Noble M15
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

včera | Jan Mička | 23 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky