Noble M15 Turbo V8, konečně důstojná verze

Lee Noble nikdy nespí a čas od času připomene, že jeho vozy jsou stále k dispozici. Poté, co před nedávnem představil produkční verzi M15 a poté i posílenou verzi stejného modelu, přichází něco zcela nového.

Skvělý sporťák totiž dostane pod kapotu osmiválec o objemu 4,4 l. Ten má původ u Volva a po řadě dílčích úprav a dosazení turbodmychadla poskytuje výkon 650 koní. To je o téměř 200 více, než kolika disponuje současná šestiválcová verze.

Stovku pak tento sporťák s váhou jen 1 100 kg zvládá za 3 sekundy a sto šedesáti za šest. A to vše s cenou 150 000 eur (přibližně 4 mil. Kč).

Noble M15 s tímto motorem se tak posunuje do sféry těch nejvýkonnějších supersportů. Motokárové vlastnosti již dokázaly pokořit na okruhu téměř vše a to i s výrazně nižším výkonem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Noble M15 Turbo V8
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků