Noble M15 Turbo V8, konečně důstojná verze

Lee Noble nikdy nespí a čas od času připomene, že jeho vozy jsou stále k dispozici. Poté, co před nedávnem představil produkční verzi M15 a poté i posílenou verzi stejného modelu, přichází něco zcela nového.

Skvělý sporťák totiž dostane pod kapotu osmiválec o objemu 4,4 l. Ten má původ u Volva a po řadě dílčích úprav a dosazení turbodmychadla poskytuje výkon 650 koní. To je o téměř 200 více, než kolika disponuje současná šestiválcová verze.

Stovku pak tento sporťák s váhou jen 1 100 kg zvládá za 3 sekundy a sto šedesáti za šest. A to vše s cenou 150 000 eur (přibližně 4 mil. Kč).

Noble M15 s tímto motorem se tak posunuje do sféry těch nejvýkonnějších supersportů. Motokárové vlastnosti již dokázaly pokořit na okruhu téměř vše a to i s výrazně nižším výkonem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Noble M15 Turbo V8
Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 30 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků