Noble M15 Turbo V8, konečně důstojná verze

Lee Noble nikdy nespí a čas od času připomene, že jeho vozy jsou stále k dispozici. Poté, co před nedávnem představil produkční verzi M15 a poté i posílenou verzi stejného modelu, přichází něco zcela nového.

Skvělý sporťák totiž dostane pod kapotu osmiválec o objemu 4,4 l. Ten má původ u Volva a po řadě dílčích úprav a dosazení turbodmychadla poskytuje výkon 650 koní. To je o téměř 200 více, než kolika disponuje současná šestiválcová verze.

Stovku pak tento sporťák s váhou jen 1 100 kg zvládá za 3 sekundy a sto šedesáti za šest. A to vše s cenou 150 000 eur (přibližně 4 mil. Kč).

Noble M15 s tímto motorem se tak posunuje do sféry těch nejvýkonnějších supersportů. Motokárové vlastnosti již dokázaly pokořit na okruhu téměř vše a to i s výrazně nižším výkonem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Noble M15 Turbo V8
TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 53 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků