Nizozemští cyklisté chtějí airbagy na kapotách aut

Nejnovější auta jsou dnes plná různých bezpečnostních prvků a obecně platí, že čím vyšší výbava, tím lepší pasivní bezpečnost. Na druhé straně časy, kdy se automobilky předháněly v tom, kdo implantuje do vozu co nejvíce airbagů, jsou už pryč. Společnosti vyvíjející bezpečnostní prvky však neusnuly na vavřínech a díky tomu jsme v této oblasti svědky stále nových objevů a možností, jak uchránit sebe a popřípadě i své auto. Po vyklápěcí kapotě, která v případě srážky s chodcem zvýší jeho šance na přežití, se chystá další bezpečnostní prvek aut, zaměřený na ochranu chodců a jednostopých účastníků cestního provozu 

Nizozemská cyklistická federace DCF apelovala na vícero automobilek, aby začaly s vyvíjením tzv. vnějších airbagů, které by výrazně zvýšily bezpečnost cyklistů, jenž je na tamních cestách skutečně požehnaně. Podle statistik by tato technologie, dokázala ročně zachránit přes 60 životů a předejít 1 500 tisícům těžkých zranění. Nové kapoty tak budou nejen s vyklápěcí funkcí, jako například u Jaguaru nebo Nissanu, ale částečně jich překryje i bezpečnostní „pytel“. O použití této technologie v ostrém provozu zatím žádné konkrétní informace nejsou a tak se cyklisté musí i nadále spoléhat na svou obezřetnost.
 

Klepněte pro větší obrázek

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

dnes | Jan Mička
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 61 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků