Nizozemský Spyker zřejmě sáhne po amerických motorech

Spyker se v poslední době zmítá ve finančních problémech. Tým F1 byl prodán indickému podnikateli a automobilka nebyla schopná dostat vůz C12 Zagato do sériové výroby. Nyní se nejvíce zaměřuje na SUV D12, které představila již minulý rok na autosalonu v Ženevě.

Spyker se ale rozhodl změnit agregát tohoto vozu. Počítalo se s šestilitrovým dvanáctiválcem od Volkswagenu, ten se ale brzy přestane vyrábět, a tak padne volba na některý z motorů americké produkce. Podle dostupných informací to bude buď osmiválec  z Corvette s výkonem kolem 500 koní nebo desetiválec z Viperu, který by dával dokonce 600 koní.

Dalším důvodem pro americkou volbu je pokles ceny dolaru, na čemž by Spyker v ne nejlepší finanční situaci jistě výrazně ušetřil.

Klepněte pro větší obrázek 
Spyker D12

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků