Nizozemci slaví partnerství s britskými sporťáky. Jejich edice jsou nádherné!

Speciální edice automobilů Morgan čítá pouze pět exemplářů třech speciálních provedení vlajkové lodi a tříkolky 3 Wheeler.

Všichni fandové automobilového designu by měli zpozornět a věnovat čas novinkám od nizozemského dealerství Louwman Exclusive britské značky Morgan. Tento dealer prodává britské, ručně stavené sportovní vozy s některými částmi ze dřeva od roku 1960 a v roce 2017 byl vyhlášen nejlepším evropským prodejcem.

Čtyřválcový Morgan Plus Four už nikdy nebude jako dříve. A možná je to tak dobře

Čtyřválcový Morgan Plus Four už nikdy nebude jako dříve. A možná je to tak dobře

K šedesátiletému výročí spolupráce si společnosti připravily pět limitovaných vozů s názvem LE60. První čtyři vozy jsou ve skutečnosti dva páry modelů Plus Six. První pár má světle modrý lak karoserie Ice Blue s kontrastními žlutými doplňky. Žlutou barvu najdete i na brzdových třmenech pod černými 19palcovými koly. Vnitřek je pak kombinací černé kůže a taktéž žlutých doplňků.

Druhý pár vozů vypadá, jako kdyby právě vyjel z ocelárny. Je pokrytý surovým šedým lakem Scintilla Silver a má menší a designově o dost jednodušší 18palcová kola. I tento model je vyšperkovaný žlutými doplňky a navrch přidává číslici 6 pod mřížku chladiče.

Výroční Morgan Plus 4 dostane zlatě lakovaný rám. Zářivě se loučí se starou konstrukcí

Výroční Morgan Plus 4 dostane zlatě lakovaný rám. Zářivě se loučí se starou konstrukcí

Modely Plus Six jsou vybaveny třílitrovým přeplňovaným šestiválcem od BMW o výkonu 340 koní. Poznávacím znamením pohonného ústrojí je na první pohled volič převodovky v interiéru, který si to sem namířil přímo z mnichovských vozů.

Poslední a nejzajímavější vůz, který vznikl v jediném exempláři, vychází z modelu 3 Wheeler. Tato tříkolka má menší dvoulitrový motor o výkonu 82 koní. I tak ale zvládne akceleraci z nuly na stovku za 6,2 vteřiny, a to díky nízké hmotnosti pouze 525 kg. Vyvedena je v zeleném laku Almond Green a žlutou barvu tady najdete především na světlech.

První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 48 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků
Minitest Volkswagen up! GTI (85 kW): Meziměstská střela i obětní beránek

Volkswagen up! GTI

Utratit více než 400.000 Kč za městské auto se spalovacím motorem může kdekomu připadat jako holý nesmysl. Všechno ale začne dávat smysl, když vezmete v úvahu tři magická písmena na jeho zádi a pořádně se projedete.

21.  5.  2020 | Jan Mička | 13 příspěvků