Nizozemci přestavěli Ferrari 612 na Shooting Brake. Praktičtější karoserie otáčí hlavy

Pokud byste náhodou chtěli své Ferrari 612 Scaglietti přetvořit na stylový Shooting Brake, připravte si telefonní předvolbu do Nizozemska.

Nizozemská karosárna a úpravce Vandenbrink Design je jednou z těch butikových dílen, která se zabývá opravu specifickými přestavbami a projekty. Před nedávnem například firma oznámila limitovanou produkci moderní reinterpretace klasického Ferrari 250 GTO na základě staršího modelu F12. A nyní, nyní se experti pustili i do přestavby Ferrari 612 Scaglietti na praktičtější Shooting Brake.

Ferrari SF90 oficiálně: Rychlejší silniční Ferrari neexistuje, ujede i LaFerrari

Ferrari SF90 oficiálně: Rychlejší silniční Ferrari neexistuje, ujede i LaFerrari

Jeden by namítl, že v současnosti již Ferrari podobně zaměřený model nabízí, viz GTC4Lusso. Projekt se základem v 612 Scaglietti ovšem započal už před 11 lety, kdy Vandenbrink Design přivedl na svět první nákresy možné přestavby. Až teď se však firmě podařilo vytvořit funkční model, který je do detailu vyšperkovaný jako každé jiné sériové Ferrari.

Praktičtější 612 Shooting Brake tak samozřejmě zaujme větším zavazadlovým prostorem, přičemž tato část karoserie je vytvořena prodloužením původní hliníkové karoserie kupé, zatímco některé dodatečné díly jsou z karbonu. Interiér tedy rovněž potřeboval nové díly obložení, které plynule navazují na originální zástavbu v zadních partiích Scaglietti.

Mercedes-AMG CLA 35 Shooting Brake oficiálně: I s batohem dá stovku pod pět

Mercedes-AMG CLA 35 Shooting Brake oficiálně: I s batohem dá stovku pod pět

Pod kapotou nedošlo k žádným změnám a Shooting Brake stále používá atmosféricky plněný V12 o objemu 5,7 litru, jenž produkuje 397 kW (540 koní) a 588 N.m točivého momentu. Na rozdíl od současného praktického Ferrari spoléhá 612 na pohon zadních kol a je vybaveno standardní šestistupňovou automatickou převodovkou.

V případě Vandenbrink Design se nejedná o projekt jediného kusu... i když to se teprve uvidí. Přestavbu totiž firma normálně nabízí případným zájemcům, kterým samozřejmě nebude škoda říznout do originálního a již vskutku elegantního 612 Scaglietti. Cenovku za přestavbu firma neuvádí. Jedinou otázkou tedy nakonec zůstává: Líbí, nebo nelíbí?

Ferrari

Ferrari je italský výrobce sportovních automobilů. Společnost založil v roce 1929 Enzo Ferrari. Dnes patří do skupiny FCA. Kromě výroby automobilů je Ferrari aktivní také v oblasti motoristického sportu, zejména ve Formuli 1.

Ferrari 812 Superfast • Ferrari GTC4Lusso • Ferrari 488 GTB • Ferrari Portofino • Ferrari F8 Spider • Ferrari Monza SP1/SP2

Nová Škoda Fabia je luxusnější. Už jsme ji řídili, bude to největší malé auto na trhu

Škoda Fabia IV 1.0 TSI DSG

Čtvrtá generace Škody Fabia je za rohem, představí se už v květnu, od léta si ji budete moci objednat v rámci předprodeje a s podzimem dorazí na showroomy a k prvním zákazníkům.

25.  2.  2021 | Jiří Baborský | 68 příspěvků
TEST Volkswagen Golf GTE 1.4 PHEV: Dobrý přítel bohatého pendlera

Volkswagen Golf GTE

Plug-in hybridní GTE je nejvýkonnější eko verzí Volkswagenu Golf. Slibuje úsporný provoz i vysoký výkon, jak ale funguje v podmínkách české zimy?

24.  2.  2021 | Richard Herbich | 26 příspěvků
TEST Kia e-Soul 64 kWh: Sladký život s volty a ampéry i v třeskutých mrazech?

Kia e-Soul 64 kWh

První generace Kie Soul se světu představila už v roce 2008 a pro značku představovala důležitý milník. V té době Kia nabízela vcelku fádně vypadající picanta, ria nebo cee’dy a funky krabička na čtyřech kolech byla konečně vozem, po které bylo možné toužit.

21.  2.  2021 | Richard Herbich | 42 příspěvků