Nissan zanikne do roku 2022, tvrdí Carlos Ghosn. Značka se zdržuje komentáře

Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by k podobnému scénáři mělo dojít.

Společnost Nissan Motors zbankrotuje do dvou až tří let. Toto odvážné tvrzení řekl Carlos Ghosn svému obhájci ještě předtím, než ve velkém stylu opustil Japonsko. Obhájce Nobuo Gohara je stejně jako Ghosn kritikem japonského soudního systému a oba spolu vedli rozhovory.

Carlos Ghosn promluvil. Ve videu prozradil, kdo může za jeho zatčení

Carlos Ghosn promluvil. Ve videu prozradil, kdo může za jeho zatčení

Na základě těchto rozhovorů, ze kterých měla posléze vzejít kniha, svolal Gohara ve středu tiskovou konferenci. „Řekl mi, že Nissan do dvou až tří let nejspíše zkrachuje,“ nechal se slyšet během konference. Žádné další detaily, nebo důvody, proč by k tomuto scénáři mělo dojít, však neposkytl.

Mluvčí automobilky Nissan Azusa Momose odmítla tvrzení komentovat. Nissan se momentálně vzpamatovává z poklesu prodejů osobních automobilů v Evropě a v Číně. Tato situace může v japonské automobilce vést až k propuštění více jak dvanácti tisíc lidí celosvětově. Zatím ale nic nenasvědčuje tomu, že by se automobilka měla ocitnout v existenční krizi.

Bývalý šéf Nissanu uprchl z Japonska. V Libanonu se skrývá před politickým pronásledováním

Bývalý šéf Nissanu uprchl z Japonska. V Libanonu se skrývá před politickým pronásledováním

Carlos Ghosn je automobilový titán a bývalý šéf aliance Renault-Nissan-Mitsubishi. V listopadu loňského roku byl zatčen kvůli podezření z finančních podvodů. Svou vinu však od začátku popírá a celý proces vyšetřování se táhne už několik měsíců. Poslední informace uvádí, že Carlos Ghosn uprchl z Japonska do Libanonu ukrytý v bedně na hudební nástroje. Poslední rozhovor se svým obhájcem měl tři dny před útěkem.

TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

včera | Jan Mička | 48 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 12 příspěvků
Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

6.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 30 příspěvků