Nissan začíná s dietou pro své modely

Nissan se chce pustit do snižování hmotnosti svých automobilů. V časovém horizontu sedmi let bychom se měli ze strany japonské automobilky dočkat rozsáhlejší aplikace lehkých materiálů, jejichž použití by přispělo k redukci hmotnosti. A to by se pochopitelně pozitivně projevilo na mnoha klíčových vlastnostech vozů.

Nissan již přislíbil, že výsledky tohoto programu budou již brzy zhmotněné a to konkrétně v nové edici modelu 350Z. Ta by měla být oproti klasické verzi lehčí až o těžko uvěřitelných 226 kg. Podobné shazování kilogramů prý čeká i modely masové produkce tak, jak ceny lehkých materiálů budou klesat. Nemělo by tedy dlouho trvat a lehké materiály jako je například karbon si najdou cestu do běžných aut. Uvidíme, jak to celé dopadne.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků