Nissan začíná s dietou pro své modely

Nissan se chce pustit do snižování hmotnosti svých automobilů. V časovém horizontu sedmi let bychom se měli ze strany japonské automobilky dočkat rozsáhlejší aplikace lehkých materiálů, jejichž použití by přispělo k redukci hmotnosti. A to by se pochopitelně pozitivně projevilo na mnoha klíčových vlastnostech vozů.

Nissan již přislíbil, že výsledky tohoto programu budou již brzy zhmotněné a to konkrétně v nové edici modelu 350Z. Ta by měla být oproti klasické verzi lehčí až o těžko uvěřitelných 226 kg. Podobné shazování kilogramů prý čeká i modely masové produkce tak, jak ceny lehkých materiálů budou klesat. Nemělo by tedy dlouho trvat a lehké materiály jako je například karbon si najdou cestu do běžných aut. Uvidíme, jak to celé dopadne.

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 5 příspěvků
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků