Nissan začíná s dietou pro své modely

Nissan se chce pustit do snižování hmotnosti svých automobilů. V časovém horizontu sedmi let bychom se měli ze strany japonské automobilky dočkat rozsáhlejší aplikace lehkých materiálů, jejichž použití by přispělo k redukci hmotnosti. A to by se pochopitelně pozitivně projevilo na mnoha klíčových vlastnostech vozů.

Nissan již přislíbil, že výsledky tohoto programu budou již brzy zhmotněné a to konkrétně v nové edici modelu 350Z. Ta by měla být oproti klasické verzi lehčí až o těžko uvěřitelných 226 kg. Podobné shazování kilogramů prý čeká i modely masové produkce tak, jak ceny lehkých materiálů budou klesat. Nemělo by tedy dlouho trvat a lehké materiály jako je například karbon si najdou cestu do běžných aut. Uvidíme, jak to celé dopadne.

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků