Nissan X-Trail získal ocenění magazínu AutoExpress

Nissan X-TRAIL v tvrdém klání porazil Rover Freelander a Hondu CR-V, když byl motoristickým magazínem Auto Express, nejprodávanějším odborným časopisem ve Velké Británii, zvolen "nejlepším vozidlem roku pro volný čas".

Od známého redaktora Auto Express Toma Barnarda převzal cenu marketingový ředitel Nissan Motor GB Simon Thomas. David Johns, editor Auto Express, během slavnostní ceremonie prohlásil: "S více než padesátiletou zkušeností v produkci vozů 4x4 není Nissan ve světě čtyřkolek žádným cizincem. Ale až do roku 2001, kdy na trh vyrazil skvělý X-TRAIL, se nestalo, že by japonská firma byla schopná nasadit  model, který by překonal Rover Freelander na jeho domácí půdě. Brilantně zpracovaný, dobře vypadající a s jedním z nejpřitažlivěji řešených interiérů ve své třídě, je Nissan nejlepším 4x4 současnosti."

Stejně jako minulý rok nebylo ani letos rozhodování jednoduché. Ale s tak skvělým novým designem a svěžím řešením interiéru Nissan X-TRAIL ostatní dalece předběhl. X-TRAIL dává na výběr dva nové motory: benzínový dvoulitr s výkonem 140 koní a turbodiesel 2.2 litru s výkonem 114 koní. Plus tři úrovně výbavy.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 39 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků