Nissan X-Trail míří do prodeje

Nový automobil pro volný čas (SUV) Nissan X-Trail, představený na podzimním autosalónu v Paříži nejprve jako koncept, se už od 13. listopadu prodává v Japonsku. Praktický vůz s pohonem všech kol za dobrou cenu je zacílený na zákazníky...
Nissan X-Trail míří do prodeje
Nový automobil pro volný čas (SUV) Nissan X-Trail, představený na podzimním autosalónu v Paříži nejprve jako koncept, se už od 13. listopadu prodává v Japonsku. Praktický vůz s pohonem všech kol za dobrou cenu je zacílený na zákazníky mezi dvacátým a třicátým rokem věku, vyznavače sportu s aktivním přístupem k životu.

Nissan stanovil základní cenu automobilu, nabízejícího prostor a komfort čtyřem cestujícím s rozměrnými zavazadly, na dva milióny jenů, přičemž plánuje prodat 3000 ks měšíčně. X-Trail přitom vládne sofistikovaným pohonem všech kol, zajišťujícím výtečnou ovladatelnost i nízkou spotřebu paliva. Tím se stává velmi atraktivní pro mladé rodiny, často vyrážející za aktivním odpočinkem na venkov, i pro lidi, kteří své off-roady řídí převážně v městských ulicích.

Nadčasový vzhled, přísně řezané rysy terénního vozu a velmi dobrá aerodynamika s Cd pouze 0,37 charakterizují nový Nissan X-Trail jako harmonické propojení formy a designu. Uvnitř technicistně řešeného interiéru, vyšperkovaného grafitem a hliníkem, na první pohled zaujme přehledný, centrálně umístěný přístrojový panel, uvolňující prostor před řidičem pro lepší výhled ven z vozu. Zároveň je přístrojová deska dobře přehledná i pro zbylé členy posádky.

Automobily, určené pro vyznavače venkovních sportů, musí mít prostorný interiér, v němž by mohla rodina nebo skupina přátel v pohodlí cestovat i do vzdálených míst. Potřebují také objemný zavazadlový prostor na spoustu nejrůznějších zavazadel.

Proto nabízí X-Trail pro posádku i její zavazadla dokonce větší prostor, než srovnatelné off-roady, ačkoli jeho vnější rozměry dosahují pouze 4445 x 1765 x 1675 mm. Výsledkem je spousta pohodlí pro čtyři cestující (vůz je ale samozřejmě typovaný pro pět) a jeden z nejobjemnějších zavazadlových prostorů ve své kategorii, s ložnou plochou dlouhou více než jeden metr i při plném obsazení vozu.

V zavazadlovém prostoru má X-Trail umývatelnou vložku, která se dá snadno vyjmout a přímo opláchnout vodou. Mokré a špinavé věci, vybavení nebo nářadí, tak můžete bezstarostně naházet přímo do vozu. Navíc má vodoodpudivou úpravu také čalounění sedaček, což významně snižuje jejich špinivost a ulehčuje údržbu. Majitelé X-Trailu si díky tomu mohou své výlety opravdu užívat, aniž by se příliš starali o to, jestli se vracejí v dešti, ve špinavém či mokrém oblečení atd.

X-Trail je vybavený nově vyvinutým systémem pohonu čtyř kol, využívajícím jako základ trvalý pohon předních kol a možnost samočinného přiřazení i pohonu zadních kol. Systém sám hlídá jízdní podmínky a podle nich optimálně rozděluje točivý moment jen na dvě přední kola nebo mezi obě nápravy, aniž by se o to musel řidič jakkoli starat. Kompaktní a lehký systém přispívá i k lepší ekonomice provozu a vyššímu výkonu automobilu. Díky tomu a díky své nízké hmotnosti i výborné aerodynamice dosahuje X-Trail ve své třídě nejnižší kombinované spotřeby - jen 12 l/100 km (podle japonské metodiky 10-15). A ještě navíc vyniká excelentní ovladatelností, jeho poloměr otáčení je pouze 5,3 m. Tuhá karoserie a nové řešení zavěšení a odpružení kol přispívají také k výtečné jízdní stabilitě vozu a příjemnému komfortu, srovnatelnému se svezením v sedanu vyšší třídy.

bazar

Nissan Juke 1,6
Rok výroby: 2017
Stav: nový vůz
Cena: 500 000 Kč
Nissan Micra 1,2
Rok výroby: 2010
Stav: 55 851 km
Cena: 126 000 Kč
Nissan Juke 1,2
Rok výroby: 2017
Stav: nový vůz
Cena: 380 000 Kč
Nissan Pulsar 1,5
Rok výroby: 2015
Stav: 27 875 km
Cena: 350 000 Kč
Nissan Juke 1,6
Rok výroby: 2017
Stav: nový vůz
Cena: 500 000 Kč
Nissan Juke 1,6
Rok výroby: 2012
Stav: 100 138 km
Cena: 310 000 Kč
Nabídka dalších vozů
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 33 příspěvků
Test ojetiny BMW Z4 (E85): Divoký design, ale také poctivá mechanika

Ojetina: BMW Z4

Příchod BMW Z4 způsobil po uhlazeném Z3 docela šok. Pod rozbouřenou karoserií se ale skrývá osvědčená technika. Na co si dát pozor?

12.  8.  2017 | David Rusol | 7 příspěvků
Test Alfy Romeo Stelvio: Italové naučili SUV jezdit! A kde je problém?

Alfa Romeo Stelvio

První sportovně-užitkový vůz od Alfy Romeo má poctivý základ, díky kterému nabízí skvělé jízdní vlastnosti. Jak si ale stojí v dalších disciplínách?

8.  8.  2017 | Milan Lažanský | 13 příspěvků