Nissan vyvíjí nový parkovací systém

Japonská automobilka Nissan vývíjí nový parkovací asistent, který by měl v maximální možné míře eliminovat kolize při parkování. Promáčkliny a drobné škrábance, které při parkování běžně vznikají, když se rozhodne zaparkovat někdo kdo to neumí, budou již minulostí. Ovšem i tento systém základní řidičské zručnosti vyžaduje.

Nový parkovací asistent spočívá v monitorování veškerého prostoru kolem auta - starají se o to čtyři kamery a čidla. Kamery jsou umístěny na obou zpětných zrcátkách, na masce a boku vozidla. Asistent disponuje i čtyřmi čidly, přičemž každé z nich je umístěno na krajích u obou nárazníků. Obraz, který kamery přenášejí, se pak zobrazí na monitoru v interiéru vozidla. Řidič si taktéž může navolit, ze které perspektivy chce své auto vidět.  

První Nissan, který bude disponovat touto technologii, bude čistě japonský model dodávky Legrand. Postupně by se systém měl implantovat i do dalších modelů, jak na americkém, tak na evropském trhu.

Podle automobilky má však systém smysl jen u větších vozů. Proto možná některé řidičky (nebo i řidiče) zklame, že do Micry se tenhle systém pravděpodobně nedostane.

Klepněte pro větší obrázek

Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 9 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků