Nissan vyvíjí nový parkovací systém

Japonská automobilka Nissan vývíjí nový parkovací asistent, který by měl v maximální možné míře eliminovat kolize při parkování. Promáčkliny a drobné škrábance, které při parkování běžně vznikají, když se rozhodne zaparkovat někdo kdo to neumí, budou již minulostí. Ovšem i tento systém základní řidičské zručnosti vyžaduje.

Nový parkovací asistent spočívá v monitorování veškerého prostoru kolem auta - starají se o to čtyři kamery a čidla. Kamery jsou umístěny na obou zpětných zrcátkách, na masce a boku vozidla. Asistent disponuje i čtyřmi čidly, přičemž každé z nich je umístěno na krajích u obou nárazníků. Obraz, který kamery přenášejí, se pak zobrazí na monitoru v interiéru vozidla. Řidič si taktéž může navolit, ze které perspektivy chce své auto vidět.  

První Nissan, který bude disponovat touto technologii, bude čistě japonský model dodávky Legrand. Postupně by se systém měl implantovat i do dalších modelů, jak na americkém, tak na evropském trhu.

Podle automobilky má však systém smysl jen u větších vozů. Proto možná některé řidičky (nebo i řidiče) zklame, že do Micry se tenhle systém pravděpodobně nedostane.

Klepněte pro větší obrázek

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 2 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků