Nissan v Ženevě

Na jednom z nejvýznamnějších světových autosalonů v Ženevě se představí Nissan hned se dvěma významnými premiérami. Jednou světovou a jednou evropskou.
Nissan v Ženevě
Po několika předchozích konceptech malých automobilů přichází Yanya, koncept malého automobilu v segmentu B pro volný čas. Novými limity přizpůsobivosti nastupující generaci Klepněte pro větší obrázekmládeže nabídne ve světové premiéře praktičnost a špičkovou techniku. Vůz je opět koncipován speciálně pro Evropu, takže je dostupný pro každodenní provoz i víkendové výlety. Jak už bývá zvykem, kombinuje několik typů karoserií a účelů. Vnější vzhled vychází z off-roadu a dodává vozu Yanya žádoucí drsný charakter 4x4, kontrastující s Klepněte pro větší obrázeknápaditým použitím měkkých křivek, trvanlivých vnitřních materiálů v interiéru a špičkovými zábavními a informačními systémy. Kombinace kompaktního městského vozítka s autem pro volný čas se díky nápaditému řešení interiéru a střechy dá snadno transformovat dokonce až do podoby "dodávky pro volný čas".

Svůj evropský debut bude mít v Ženevě po představení v Tokiu a Detroitu také koncept GT-R s levostranným řízením. Nissan GT-R Ženevská premiéra signalizuje úmysl Nissanu uvést GT-R na globální trh. Vývoj tohoto vozidla ještě stále pokračuje, ale už teď je jasné, že má navázat na nejlepší tradice sportovně laděných Nissanů minulosti. Předchází ho pověst automobilu schopného podat mimořádné výkony.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků