Nissan Urge: technomotorka na čtyřech kolech

Každá automobilka se chce v novém roce ukázat v dobrém světle, představit zajímavé koncepty či prototypy. Výjimkou není ani japonský Nissan, který na detroitském autosalónu představí studii s názvem Urge.
Nissan Urge: technomotorka na čtyřech kolech

Nissan Urge je na první pohled malý, dvoumístný sportovní vůz, ale hned na ten druhý je vidět, že nejde o žádné ořezávátko - hliníková odlehčená kostra je posazena na platformě z modelu 350Z. Urge vzniklo v designerském a vývojovém centru Nissanu v americké Kalifornii a bude sloužit především jako test reakce zákazníků a široké veřejnosti na takto koncipovaný automobil.

Na základě odezvy návštěvníků se vedení automobilky rozhodne, zda se vůz bude vyrábět sériově či nikoliv. Pokud budou reakce kladné, Nissan se s výrobou modelu Urge zaměří především na americký trh, kde by chtěl oslovit tamní mladé lidi a nabídnout jim sportovní vůz s cenou pod magickou hranici 20 tis. USD.

Dalším lákadlem pro "mládež" budou moderní multimediální technologie, třeba integrovaná konzole XBox od Microsoftu, která bude navíc napojena přímo na pedály vozu a volant. Děj hry bude moci posádka sledovat na výklopném LCD displayi, který v běžném provzu slouží jako zpětné zrcátko.


Nissan Urge
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků