Nissan Urge: technomotorka na čtyřech kolech

Každá automobilka se chce v novém roce ukázat v dobrém světle, představit zajímavé koncepty či prototypy. Výjimkou není ani japonský Nissan, který na detroitském autosalónu představí studii s názvem Urge.
Nissan Urge: technomotorka na čtyřech kolech

Nissan Urge je na první pohled malý, dvoumístný sportovní vůz, ale hned na ten druhý je vidět, že nejde o žádné ořezávátko - hliníková odlehčená kostra je posazena na platformě z modelu 350Z. Urge vzniklo v designerském a vývojovém centru Nissanu v americké Kalifornii a bude sloužit především jako test reakce zákazníků a široké veřejnosti na takto koncipovaný automobil.

Na základě odezvy návštěvníků se vedení automobilky rozhodne, zda se vůz bude vyrábět sériově či nikoliv. Pokud budou reakce kladné, Nissan se s výrobou modelu Urge zaměří především na americký trh, kde by chtěl oslovit tamní mladé lidi a nabídnout jim sportovní vůz s cenou pod magickou hranici 20 tis. USD.

Dalším lákadlem pro "mládež" budou moderní multimediální technologie, třeba integrovaná konzole XBox od Microsoftu, která bude navíc napojena přímo na pedály vozu a volant. Děj hry bude moci posádka sledovat na výklopném LCD displayi, který v běžném provzu slouží jako zpětné zrcátko.


Nissan Urge
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

včera | Radek Pecák | 72 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků