Nissan Urge: technomotorka na čtyřech kolech

Každá automobilka se chce v novém roce ukázat v dobrém světle, představit zajímavé koncepty či prototypy. Výjimkou není ani japonský Nissan, který na detroitském autosalónu představí studii s názvem Urge.
Nissan Urge: technomotorka na čtyřech kolech

Nissan Urge je na první pohled malý, dvoumístný sportovní vůz, ale hned na ten druhý je vidět, že nejde o žádné ořezávátko - hliníková odlehčená kostra je posazena na platformě z modelu 350Z. Urge vzniklo v designerském a vývojovém centru Nissanu v americké Kalifornii a bude sloužit především jako test reakce zákazníků a široké veřejnosti na takto koncipovaný automobil.

Na základě odezvy návštěvníků se vedení automobilky rozhodne, zda se vůz bude vyrábět sériově či nikoliv. Pokud budou reakce kladné, Nissan se s výrobou modelu Urge zaměří především na americký trh, kde by chtěl oslovit tamní mladé lidi a nabídnout jim sportovní vůz s cenou pod magickou hranici 20 tis. USD.

Dalším lákadlem pro "mládež" budou moderní multimediální technologie, třeba integrovaná konzole XBox od Microsoftu, která bude navíc napojena přímo na pedály vozu a volant. Děj hry bude moci posádka sledovat na výklopném LCD displayi, který v běžném provzu slouží jako zpětné zrcátko.


Nissan Urge
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků