Nissan ukázal nový X-Trail do posledního detailu. Změny mu mohou jenom prospět

Nissan pokračuje v obměně nabídky SUV novou verzí modelu X-Trail, který se za oceánem prodává jako Rogue.

Automobilka Nissan představila novou verzi modelu X-Trail, jehož podobu nám prozradil již dubnový únik z patentového úřadu a poté render z dílny ruského magazínu Kolesa.ru. Podle prvních oficiálních fotografií je vidět, že se ruští grafici celkem trefili. Vedle moderního a nadutějšího vzhledu nás ale čeká i řada dalších novinek.

Vůz stojí na známé modulární platformě CMF. Zpráva od automobilky odhalila, že novinka je oproti předchůdci nepatrně menší. Rozvor je kratší o 2,5 mm a karoserie se zkrátila o 38 mm. Vzhled se změnil opravdu k nepoznání a nový X-Trail vsadil na vysekané rysy, které se osvědčily třeba Toyotě RAV4

Nissan chce do svého nového modelu nalákat rodiny a jízda s ním má tak být mnohem přívětivější. Navzdory menším rozměrům je nyní uvnitř více místa. Cestující vzadu mají více místa na nohy i nad hlavou. Ve zprávě bohužel není zmínka o třetí řadě sedadel, která se u odchozí verze nabízí.

Interiér udělal obrovský krok kupředu. Působí nyní hodnotněji a moderně. Infotainment již není umístěný v palubní desce, ale vystupuje z ní do prostoru. Standardem je velikost obrazovky 8“ a zrcadlení mobilních telefonů. K mání bude i větší obrazovka (9“) a satelitní navigace. Pro nejvyšší výbavu (v USA Platinum) je tu i digitální přístrojový štít.

Nissan X-Trail další výbavou rozhodně šetřit nebude. Těšit se můžete na bezdrátové nabíjení mobilních telefonů, kožené čalounění s kontrastním prošíváním, head-up displej, konektory USB-C, audiosystém Bose, ambientní osvětlení či sadu asistenčních systémů ProPilot Assit. Pro majitele telefonů Apple je navíc připraveno bezdrátové připojení Apple CarPlay.

Podle americké tiskové zprávy se pod kapotou objeví nová benzinová jednotka PR25DD o objemu 2,5 litru s převodovkou CVT, která v loňském roce debutovala v modelu Altima. Pohon je možné spárovat i s pohonem všech kol. Jaká bude situace na evropském trhu prozatím nevíme. 

X-Trail je jednoduše připravený zaujmout zákazníky, kteří jej takovou dobu očividně přehlíželi. Zatímco třeba konkurenční Honda CR-V byla v České republice v loňském roce s 1047 prodanými kusy nejúspěšnější Hondou, odchozí X-Trail nezajímal ani sto lidí.

Nissan

Historie japonského Nissanu sahá do roku 1911. Jeho automobily se však až do 1982–1984, kdy nastalo přejmenování, nazývaly Datsun.

Nissan v roce 1989 vytvořil samostatnou luxusní značku Infiniti. V roce 1999 uzavřel partnerství s Renaultem.

Nissan Micra • Nissan Leaf •​ Nissan Qashqai •​ Nissan X-Trail •​ Nissan Juke •​ Nissan Navara •​ Nissan 370Z •​ Nissan Ariya •​ Nissan GT-R

Diskuze (11) Další článek: Loni zahynulo na silnicích EU téměř 23 tisíc osob. Jak si v žebříčku vede Česko?

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz