Nissan SUV: studie jménem Zaroot

Nissan předvede na ženevském autosalónu studii připravovaného SUV. Zajímavý design vozu ponese stejně zajímavé jméno, japonská automobilka koncept pojmenovala Zaroot. (Nevím proč, ale název mi připomíná mrkev, karotku...)

Studie je zajímavá tím, že vozu chybí B sloupek a dveře se rozevírají jako ptačí křídla směrem vzhůru. Opticky se design opírá o aktuální verze offroadů a SUV Nissanu, ale na obrázcích jsou patrné poměrně hodně futuristické prvky, jako jsou například vysoko položené vertikální přední světlomety nebo zadní světla do tvaru písmene U. Kabina pojme čtyři dospělé osoby, kde se budou moci usadit do pohodlných anatomických sedadel. Více informací se dočkáme až po začátku autosalonu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků