Nissan Sport Concept: hothatch v New Yorku

Automobilka Nissan přichystala novou studii Sport Concept pro blížící se autosalón v New Yorku. Dvoudveřový sportovní čtyřmístný hatchback má dynamické křivky a sportovní line karosérie. Maska má velký nasávací otvor, z profilu zaujmou vytažené boční prahy, na zádi se objevil difuzor a střešní přítlačné křídlo.

V mohutných blatnících jsou dvacetipalcová kola s disky z lehkých slitin. Šestipaprskové ráfky zaujmou svým neotřelým designem. V interiéru má řidič a spolujezdec anatomicky tvarované sedačky s čtyřbodovými bezpečnostními pásy od firmy Nismo, sportovní divize Nissanu. Hliníkové luxusní doplňky v kabině doplňuje sportovní tříramenný volant.

O pohonné jednotce zatím nejsou k dispozici žádné informace. Nissan bude na autosalónu v New Yorku mapovat ohlasy návštěvníků a podle toho pak vedení rozhodne, zda Sport Concept půjde do sériové výroby.

Tip: Stáhněte si plakáty Nissanu Sport Concept.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků