Nissan Skyline V36: cesta ke GT-R vydlážděna

Nissan odhalil na domácí půdě nejnovější verzi modelu Skyline. Zřejmě aby zkrátil čekání na nové GT-R, kterého se nepochybně nemůže dočkat celý svět..

Vzhled tohoto kupé příliš originální není, ten totiž sdílí s modelem G37, který je v Americe prodáván pod značkou Infiniti. Pod kapotou V36ky se nachází motor objemu 3,7 l s výkonem 245 kW (333 koní). Zákazník si bude moci vybrat mezi šestistupňovou manuální, nebo pětistupňovou sekvenční převodovkou.

Tvůrci si také „pohráli“ s pár technologiemi a ve voze najdeme některé vychytávky. Mezi ně jistě patří vyklápěcí kapota, která výrazně přispívá k k bezpečnosti při srážce s chodcem a logicky mu tak dává větší šanci na přežití. K bezpečnosti taky přispívá systém monitorování „mrtvého uhlu“ a komfortní jízdě pak dopomáhá systém aktivního řízení 4WAS. Do pohody při jízdě poslouží nejnovější audio systém značky Bose.

Kupé bude nabízeno ve čtyřech doplňkových výbavách- 370GT, Type-P, Type-S a Type SP, přičemž cena základní verze se bude v přepočtu pohybovat kolem 630 000 Kč. Vůz je zatím dostupný jen na japonském trhu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nissan Skyline V36

 

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků