Nissan Skyline GT-R již za dva roky a s pořádným výkonem

Nová generace auta pro opravdové milovníky jízdy, tedy Nissan Skyline GT-R, se objeví na trhu v roce 2008. Nejdříve bude putovat, mimo domácí Japonsko, do Spojených států a poté bude k dodání i v dalších vybraných zemích. Po mnohaletém vývoji se tak na silnici opět objeví velmi rychlé auto s relativně nenápadným designem.

Nová generace nedostane osmiválcový motor, jak se původně spekulovalo. Dle automobilky je to proto, že je zbytečně velký a těžký a auto by nedosahovalo jízdních vlastností, které si předsevzali. Pod kapotou se tak objeví motor dopovaný twin turbem. Jde o motor Nissanu VQ6. Ten bude naladěn v základu pro mimo japonské trhy na 294 kW (400 k), ovšem jak všichni příznivci tohoto skvostu vědí, motor je stavěn a dimenzován na daleko větší výkony a to až nad hranici 1000 k. GT-R opět dostane náhon na všechna kola. Sprint na stovku by měl Skyline zvládnout za 3,8 s a měl by v základu dosáhnout maximální rychlosti okolo 290 km/h.

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 26 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky