Nissan Skyline GT-R již za dva roky a s pořádným výkonem

Nová generace auta pro opravdové milovníky jízdy, tedy Nissan Skyline GT-R, se objeví na trhu v roce 2008. Nejdříve bude putovat, mimo domácí Japonsko, do Spojených států a poté bude k dodání i v dalších vybraných zemích. Po mnohaletém vývoji se tak na silnici opět objeví velmi rychlé auto s relativně nenápadným designem.

Nová generace nedostane osmiválcový motor, jak se původně spekulovalo. Dle automobilky je to proto, že je zbytečně velký a těžký a auto by nedosahovalo jízdních vlastností, které si předsevzali. Pod kapotou se tak objeví motor dopovaný twin turbem. Jde o motor Nissanu VQ6. Ten bude naladěn v základu pro mimo japonské trhy na 294 kW (400 k), ovšem jak všichni příznivci tohoto skvostu vědí, motor je stavěn a dimenzován na daleko větší výkony a to až nad hranici 1000 k. GT-R opět dostane náhon na všechna kola. Sprint na stovku by měl Skyline zvládnout za 3,8 s a měl by v základu dosáhnout maximální rychlosti okolo 290 km/h.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků