Nissan Skyline GT-R již za dva roky a s pořádným výkonem

Nová generace auta pro opravdové milovníky jízdy, tedy Nissan Skyline GT-R, se objeví na trhu v roce 2008. Nejdříve bude putovat, mimo domácí Japonsko, do Spojených států a poté bude k dodání i v dalších vybraných zemích. Po mnohaletém vývoji se tak na silnici opět objeví velmi rychlé auto s relativně nenápadným designem.

Nová generace nedostane osmiválcový motor, jak se původně spekulovalo. Dle automobilky je to proto, že je zbytečně velký a těžký a auto by nedosahovalo jízdních vlastností, které si předsevzali. Pod kapotou se tak objeví motor dopovaný twin turbem. Jde o motor Nissanu VQ6. Ten bude naladěn v základu pro mimo japonské trhy na 294 kW (400 k), ovšem jak všichni příznivci tohoto skvostu vědí, motor je stavěn a dimenzován na daleko větší výkony a to až nad hranici 1000 k. GT-R opět dostane náhon na všechna kola. Sprint na stovku by měl Skyline zvládnout za 3,8 s a měl by v základu dosáhnout maximální rychlosti okolo 290 km/h.

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

dnes | Milan Lažanský | 18 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 86 příspěvků