Nissan Skyline GT-R již za dva roky a s pořádným výkonem

Nissan Skyline GT-R již za dva roky a s pořádným výkonem

Nová generace auta pro opravdové milovníky jízdy, tedy Nissan Skyline GT-R, se objeví na trhu v roce 2008. Nejdříve bude putovat, mimo domácí Japonsko, do Spojených států a poté bude k dodání i v dalších vybraných zemích. Po mnohaletém vývoji se tak na silnici opět objeví velmi rychlé auto s relativně nenápadným designem.

Nová generace nedostane osmiválcový motor, jak se původně spekulovalo. Dle automobilky je to proto, že je zbytečně velký a těžký a auto by nedosahovalo jízdních vlastností, které si předsevzali. Pod kapotou se tak objeví motor dopovaný twin turbem. Jde o motor Nissanu VQ6. Ten bude naladěn v základu pro mimo japonské trhy na 294 kW (400 k), ovšem jak všichni příznivci tohoto skvostu vědí, motor je stavěn a dimenzován na daleko větší výkony a to až nad hranici 1000 k. GT-R opět dostane náhon na všechna kola. Sprint na stovku by měl Skyline zvládnout za 3,8 s a měl by v základu dosáhnout maximální rychlosti okolo 290 km/h.

Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

včera | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků
Test ojetiny BMW Z4 (E85): Divoký design, ale také poctivá mechanika

Ojetina: BMW Z4

Příchod BMW Z4 způsobil po uhlazeném Z3 docela šok. Pod rozbouřenou karoserií se ale skrývá osvědčená technika. Na co si dát pozor?

12.  8.  2017 | David Rusol | 7 příspěvků