Nové rodinné auto až pro 8 lidí nemusí stát ani půl milonu. Má dvoulitr a vyhoví i vozíčkářům

MPV jsou na jiných kontinentech stále velmi populární. Další z řady zajímavých se nyní představilo v šesté generaci.

A máme tu další MPV určené pro jiný trh, za které by mnozí čeští zákazníci určitě rádi zaplatili. Další klasickou krabicí, která se v oblasti vnitřního prostoru vysmívá všem SUV, je nové provedení Nissanu Serena. Tenhle model známe už od roku 1991, jeho první generace se dokonce vyráběla ve Španělsku také pod názvem Nissan Vanette.

Hodně od té doby uteklo, nyní už je tady šesté generace. Co od auta čekat? No, my od něj nic nečekejme, ale Japonci dostanou klasické MPV s až osmi sedadly namačkané moderní technikou. Prostor je oproti předchůdci ještě větší, řidič má o 120 milimetrů více místa na nohy. Všechna sedadla mají voděodolné čalounění a nesmí chybět hromada USB portů, výdechy klimatizace pro všechny cestující a Wi-Fi připojení.

Za zmínku určitě stojí široké množství individualizace. Jak je vidět v galerii, vůz může sloužit opravdu mnoha účelům a není problém ani s úpravou pro vozíčkáře. Rozvor se pohybuje od 3135 mm do 3145 mm podle specifikace. Stejně tak se liší i délka, od 4690 do 4765 mm. Motory jsou dva - atmosférická 2.0 o výkonu 150 koní s možností pohonu všech kol a vždy s převodovkou CVT, nebo 1.4 hybrid bez čtyřkolky, který v kombinaci s elektromotorem dává 163 koní.

Mezi užitečné technické fičury se řadí ProPilot Park, který umí vyhledat pro auto parkovací místo. ProPilot 2.0 pak umí udržovat auto v pruhu na dálnici v rychlostech nad 40 km/h bez nutnosti držet volant. Ceny se v přepočtu pohybují od 465 do 806 tisíc korun.

Nissan

Historie japonského Nissanu sahá do roku 1911. Jeho automobily se však až do 1982–1984, kdy nastalo přejmenování, nazývaly Datsun.

Nissan v roce 1989 vytvořil samostatnou luxusní značku Infiniti. V roce 1999 uzavřel partnerství s Renaultem.

Nissan Micra • Nissan Leaf •​ Nissan Qashqai •​ Nissan X-Trail •​ Nissan Juke •​ Nissan Navara •​ Nissan 370Z •​ Nissan Ariya •​ Nissan GT-R

Diskuze (27) Další článek: Parkování ve velkoměstech má skvělé řešení. V New Yorku za něj dáte 14 milionů

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz