Nissan sází na budoucnost elektromobilů

Proč se zabývat polovičním elektromobilem v podobně hybridu, když se lze zaměřit rovnou na celý elektromobil. Japonská automobilka Nissan oznámila, že se v blízké budoucnosti zaměří na vývoj a příchod vozů, které bude pohánět pouze elektřina a které budou oproštěny od klasického benzínového nebo naftového motoru.

Nissan chce představit a uvést na trh plug-in elektromobil v roce 2010 s tím, že hlavní boom má nastat o dva roky později. První místo, kam poputují tyto vozy jsou Spojené státy a Japonsko, ovšem nevylučuje, že se elektromobily objeví i v dalších státech světa. Vše záleží na tom, zda o tyto vozy bude zájem i jinde, o čemž se dá pochybovat, jelikož Evropa se podobným řešením vcelku úspěšně brání.

Elektromobilky Nissanu budou vcelku standardní koncepce. Elektromotor získá energii z Li-Ion akumulátorů, které získají energii jednak rekuperací při jízdě a jednat z elektrické sítě. Plánované vozy by měly mít dojezd okolo 150-160 kilometrů při rychlosti 80 km/h, což má stačit na každodenní dojíždění do práce. Poté nastoupí elektrická síť, ze které se mají akumulátory nabít za osm až deset hodin.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků