Nissan sází na budoucnost elektromobilů

Proč se zabývat polovičním elektromobilem v podobně hybridu, když se lze zaměřit rovnou na celý elektromobil. Japonská automobilka Nissan oznámila, že se v blízké budoucnosti zaměří na vývoj a příchod vozů, které bude pohánět pouze elektřina a které budou oproštěny od klasického benzínového nebo naftového motoru.

Nissan chce představit a uvést na trh plug-in elektromobil v roce 2010 s tím, že hlavní boom má nastat o dva roky později. První místo, kam poputují tyto vozy jsou Spojené státy a Japonsko, ovšem nevylučuje, že se elektromobily objeví i v dalších státech světa. Vše záleží na tom, zda o tyto vozy bude zájem i jinde, o čemž se dá pochybovat, jelikož Evropa se podobným řešením vcelku úspěšně brání.

Elektromobilky Nissanu budou vcelku standardní koncepce. Elektromotor získá energii z Li-Ion akumulátorů, které získají energii jednak rekuperací při jízdě a jednat z elektrické sítě. Plánované vozy by měly mít dojezd okolo 150-160 kilometrů při rychlosti 80 km/h, což má stačit na každodenní dojíždění do práce. Poté nastoupí elektrická síť, ze které se mají akumulátory nabít za osm až deset hodin.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků