Nissan sází na budoucnost elektromobilů

Proč se zabývat polovičním elektromobilem v podobně hybridu, když se lze zaměřit rovnou na celý elektromobil. Japonská automobilka Nissan oznámila, že se v blízké budoucnosti zaměří na vývoj a příchod vozů, které bude pohánět pouze elektřina a které budou oproštěny od klasického benzínového nebo naftového motoru.

Nissan chce představit a uvést na trh plug-in elektromobil v roce 2010 s tím, že hlavní boom má nastat o dva roky později. První místo, kam poputují tyto vozy jsou Spojené státy a Japonsko, ovšem nevylučuje, že se elektromobily objeví i v dalších státech světa. Vše záleží na tom, zda o tyto vozy bude zájem i jinde, o čemž se dá pochybovat, jelikož Evropa se podobným řešením vcelku úspěšně brání.

Elektromobilky Nissanu budou vcelku standardní koncepce. Elektromotor získá energii z Li-Ion akumulátorů, které získají energii jednak rekuperací při jízdě a jednat z elektrické sítě. Plánované vozy by měly mít dojezd okolo 150-160 kilometrů při rychlosti 80 km/h, což má stačit na každodenní dojíždění do práce. Poté nastoupí elektrická síť, ze které se mají akumulátory nabít za osm až deset hodin.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků