Nissan Qashqai+2: sedm je víc než pět

Nissan přišel na to, jak jednoduše světu oznámit, že daný model má něco navíc. Dvojka v názvu značí, že vůz pojme více pasažérů.

Japonský Nissan představí v létě tohoto roku novou verzi svého velmi úspěšného modelu Qashqai. Půjde o prodlouženou verzi, která pojme až sedm pasažérů, tedy o dva více, než současný model. A nazval ho nápaditě Quashqai+2, to aby nikdo nepochyboval, s čím má tu čest.

Qashqai+2 má prodloužený rozvor o 135 mm na 2 765 mm a délka narostla dokonce o 211 mm na 4 526 mm. Vůz je navíc i o téměř 40 mm vyšší, to kvůli třetí řadě sedadel.Tyto změny mají zajistit dostatek místa pro posádku, ale již nyní je z nich patrné, že třetí řada nebude nějak mimořádně prostorná. Variabilitě interiéru má pomoci i pozměněné řešení druhé řady sedadel - na rozdíl od krátké verze, kde je druhá řada sedadel dělená v poměru 60/40, je v Qasqai+2 rozdělena poměrem 40/20/40. O lepší dojem z vnitřního prostoru se pak postará jiná novinka v nabídce -atraktivní panoramatická střecha.

O pohon Qashqai+2 se budou starat čtyři motory z nabídky klasické verze, ke kterým bude na výběr manuální, automatická a CVT převodovka. Čtyřkolka bude dostupná pouze pro dvoulitry, slabší verze si budou muset vystačit s pohonem předních kol.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nissan Qashqai+2
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

včera | Radek Pecák | 10 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků