Nissan Qashqai+2: sedm je víc než pět

Nissan přišel na to, jak jednoduše světu oznámit, že daný model má něco navíc. Dvojka v názvu značí, že vůz pojme více pasažérů.

Japonský Nissan představí v létě tohoto roku novou verzi svého velmi úspěšného modelu Qashqai. Půjde o prodlouženou verzi, která pojme až sedm pasažérů, tedy o dva více, než současný model. A nazval ho nápaditě Quashqai+2, to aby nikdo nepochyboval, s čím má tu čest.

Qashqai+2 má prodloužený rozvor o 135 mm na 2 765 mm a délka narostla dokonce o 211 mm na 4 526 mm. Vůz je navíc i o téměř 40 mm vyšší, to kvůli třetí řadě sedadel.Tyto změny mají zajistit dostatek místa pro posádku, ale již nyní je z nich patrné, že třetí řada nebude nějak mimořádně prostorná. Variabilitě interiéru má pomoci i pozměněné řešení druhé řady sedadel - na rozdíl od krátké verze, kde je druhá řada sedadel dělená v poměru 60/40, je v Qasqai+2 rozdělena poměrem 40/20/40. O lepší dojem z vnitřního prostoru se pak postará jiná novinka v nabídce -atraktivní panoramatická střecha.

O pohon Qashqai+2 se budou starat čtyři motory z nabídky klasické verze, ke kterým bude na výběr manuální, automatická a CVT převodovka. Čtyřkolka bude dostupná pouze pro dvoulitry, slabší verze si budou muset vystačit s pohonem předních kol.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nissan Qashqai+2
Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

včera | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků
Test ojetiny BMW Z4 (E85): Divoký design, ale také poctivá mechanika

Ojetina: BMW Z4

Příchod BMW Z4 způsobil po uhlazeném Z3 docela šok. Pod rozbouřenou karoserií se ale skrývá osvědčená technika. Na co si dát pozor?

12.  8.  2017 | David Rusol | 7 příspěvků