Nissan Qashqai+2: sedm je víc než pět

Nissan přišel na to, jak jednoduše světu oznámit, že daný model má něco navíc. Dvojka v názvu značí, že vůz pojme více pasažérů.

Japonský Nissan představí v létě tohoto roku novou verzi svého velmi úspěšného modelu Qashqai. Půjde o prodlouženou verzi, která pojme až sedm pasažérů, tedy o dva více, než současný model. A nazval ho nápaditě Quashqai+2, to aby nikdo nepochyboval, s čím má tu čest.

Qashqai+2 má prodloužený rozvor o 135 mm na 2 765 mm a délka narostla dokonce o 211 mm na 4 526 mm. Vůz je navíc i o téměř 40 mm vyšší, to kvůli třetí řadě sedadel.Tyto změny mají zajistit dostatek místa pro posádku, ale již nyní je z nich patrné, že třetí řada nebude nějak mimořádně prostorná. Variabilitě interiéru má pomoci i pozměněné řešení druhé řady sedadel - na rozdíl od krátké verze, kde je druhá řada sedadel dělená v poměru 60/40, je v Qasqai+2 rozdělena poměrem 40/20/40. O lepší dojem z vnitřního prostoru se pak postará jiná novinka v nabídce -atraktivní panoramatická střecha.

O pohon Qashqai+2 se budou starat čtyři motory z nabídky klasické verze, ke kterým bude na výběr manuální, automatická a CVT převodovka. Čtyřkolka bude dostupná pouze pro dvoulitry, slabší verze si budou muset vystačit s pohonem předních kol.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nissan Qashqai+2
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků