Nissan Qashqai+2: sedm je víc než pět

Nissan přišel na to, jak jednoduše světu oznámit, že daný model má něco navíc. Dvojka v názvu značí, že vůz pojme více pasažérů.

Japonský Nissan představí v létě tohoto roku novou verzi svého velmi úspěšného modelu Qashqai. Půjde o prodlouženou verzi, která pojme až sedm pasažérů, tedy o dva více, než současný model. A nazval ho nápaditě Quashqai+2, to aby nikdo nepochyboval, s čím má tu čest.

Qashqai+2 má prodloužený rozvor o 135 mm na 2 765 mm a délka narostla dokonce o 211 mm na 4 526 mm. Vůz je navíc i o téměř 40 mm vyšší, to kvůli třetí řadě sedadel.Tyto změny mají zajistit dostatek místa pro posádku, ale již nyní je z nich patrné, že třetí řada nebude nějak mimořádně prostorná. Variabilitě interiéru má pomoci i pozměněné řešení druhé řady sedadel - na rozdíl od krátké verze, kde je druhá řada sedadel dělená v poměru 60/40, je v Qasqai+2 rozdělena poměrem 40/20/40. O lepší dojem z vnitřního prostoru se pak postará jiná novinka v nabídce -atraktivní panoramatická střecha.

O pohon Qashqai+2 se budou starat čtyři motory z nabídky klasické verze, ke kterým bude na výběr manuální, automatická a CVT převodovka. Čtyřkolka bude dostupná pouze pro dvoulitry, slabší verze si budou muset vystačit s pohonem předních kol.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nissan Qashqai+2
TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG: Opravdu má spotřebu dieselu?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG

Volkswagen dopřál motoru 1.5 TSI Evo Bluemotion řadu systémů, které dnes stále nejsou úplně běžné. Výsledkem má být zážehový agregát se spotřebou vznětového. Platí to i mimo laboratoře?

19.  6.  2018 | Jan Mička | 63 příspěvků
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků