Nissan Qashqai se prodává jak housky na krámě

Jednou za čas se téměř každé automobilce podaří přijít s modelem, který se stane doslova prodejním trhákem. A takovým modelem je v současnosti nový crossover Nissanu, model Qashqai.

Přes podivné jméno, jehož výslovnost zná asi jen pár zasvěcených, si tento vůz našel velké množství příznivců a Nissan v této není chvíli schopen uspokojit poptávku. Zájem je totiž natolik velký, že současná produkce nestačí a stále se prodlužují čekací doby.

Nissan sice v této chvíli provádí ve svém britském závodě úpravy, které mají pomoci navýšit výrobu o zhruba 20 procent, ale ani po tomto kroku se neočekává, že výroba uspokojí všechny.

Kompaktní vůz s povedeným designem a zajímavou cenou se tak ukázal jako skvělý prodejní artikl.

Tip: Přečtěte si náš test Nissanu Quashqai s motorem 1,5 dCi.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 6 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků