Nissan prodal za rok milion vozů s převodovkou CVT

Lídrem na poli bezestupňových převodovek je bezesporu japonská automobilka Nissan. Za rok 2007 prodala automobilka přes milion vozů vybavených tímto typem převodovky a patří tak na vrchol v globálním měřítku.

Automobilce se navíc daří výrazně navyšovat podíl prodaných vozů s převodovkou CVT. Ještě v roce 2004 tvořily tyto vozy jen 7 procent prodaných, za loňský rok to bylo již téměř 29 procent a na vybraných trzích, jako je např. severoamerický pak téměř 48 procent.

Klepněte pro větší obrázek

 

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 24 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků