Nissan přichystal pro Ženevu studii vědeckého automobilu

Evropské designérské centrum automobilky Nissan přichystalo pro nadcházející autosalon studii vozu, který má své určení pro vědecké týmy. Design je tak zaměřen na maximální funkčnost pro tyto účely.
Nissan přichystal pro Ženevu studii vědeckého automobilu

Nissan Design Center Europe připravil studii automobilu pro vědce a vědecké výpravy, kterou představí již za pár týdnů v Ženevě. Nissan Terranaut, jak se studie jmenuje, je automobil pro tříčlennou posádku. Řidiče, navigátora a vědeckého pracovníka, který má k dispozici celou zadní část vozu. Díky absenci zadních dveří na straně spolujezdce pojme Terranaut všechny potřebné přístroje pro danou expedici a výzkum. Na řidičově straně se pak nachází dvojice dveří, které se zavírají proti sobě a tak u této studie nenajdete B-sloupky. Přestože je Terranaut určen do těžko přístupných míst, disponuje velkými 19" koly s nízkoprofilovými pneu s terénním vzorkem. Pneu dodala společnost Goodyear a díky kompresorům v nich lze dle potřeby měnit tlak.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Skica Nissan Terranaut
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

včera | David Rusol | 20 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 10 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků