Nissan představuje Navaru Off-Roader AT32, pick-up pro cestu kamkoliv

Nissan odevzdal nový model Navara N-Guard do rukou specialistů z firmy Arctic Trucks.

Nissan uvedl v polovině loňského roku modernizovanou verzi picku-pu Navara. Tu nyní následuje i robustnější verze vzniklá ve spolupráci se společností Arctic Trucks, která se zabývá stavbou speciálních expedičních vozidel. Přivítejte tedy aktualizovaný Nissan Navara Off-Roader AT32, chlapácký pick-up s ještě většími chlupy na hrudi.

Přivítejte Destination Frontier. Nissan, který má ledničku, stan a nestojí moc peněz

Přivítejte Destination Frontier. Nissan, který má ledničku, stan a nestojí moc peněz

Společnost Arctic Trucks už z našich článků možná znáte. Pokud ne, tak jste ji možná viděli v seriálu Top Gear, konkrétně v epizodě Polární speciál (2007). V tomto díle dovezli moderátory pořadu na severní pól upravené Toyoty Hilux, které postavili právě tito borci.

Navara Off-Roader AT32 má nové ochranné kryty podvozku. Tvůrci použili jako materiál hliník pro jeho pevnost a nízkou hmotnost. Schopnosti v terénu vylepšují nové pneumatiky Nokian o velikosti 31,6“ (původně 32“) osazené na černých hliníkových kolech s dvěma ventilky. Speciální Navara má dále rozšířené blatníky a černě lakované prvky karoserie.

Dobrodružství ve čtyřech: Upravené Ducato s pohonem 4x4 má žebřík i hamaku

Dobrodružství ve čtyřech: Upravené Ducato s pohonem 4x4 má žebřík i hamaku

Zákazníci, kteří se chtějí pouštět do větších dobrodružství, si mohou objednat i uzávěrku předního diferenciálu (zadní ve standardu). Příplatkový šnorchl zase umožňuje brodivost až osmdesát centimetrů. Úprava AT32 vychází z nejvyšší výbavy N-Guard, takže ve voze nechybí LED světlomety, parkovací kamera, boční nášlapy, kůží obšitý volant či řada asistenčních systémů.

O pohon kol se stará vznětový motor 2.3 dCi o výkonu 190 koní a s točivým momentem 450 N.m. Nissan vypustí Navaru Off-Roader AT32 na evropské silnice během února. Ceny budou zveřejněny v jednotlivých státech až po uvedení.

TEST Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG: Můj brácha má prima bráchu

Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG

S kompakty na platformě MQB Evo se v posledních měsících roztrhl pytel. Dnes si řekneme více o novém Seatu Leon, který dorazil do testu v podobné konfiguraci jako nedávno Volkswagen Golf. Mohou se oba sourozenci v zásadních věcech vůbec lišit?

12.  7.  2020 | Jan Mička | 33 příspěvků
TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

10.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 87 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků