Nissan představuje Navaru Off-Roader AT32, pick-up pro cestu kamkoliv

Nissan odevzdal nový model Navara N-Guard do rukou specialistů z firmy Arctic Trucks.

Nissan uvedl v polovině loňského roku modernizovanou verzi picku-pu Navara. Tu nyní následuje i robustnější verze vzniklá ve spolupráci se společností Arctic Trucks, která se zabývá stavbou speciálních expedičních vozidel. Přivítejte tedy aktualizovaný Nissan Navara Off-Roader AT32, chlapácký pick-up s ještě většími chlupy na hrudi.

Přivítejte Destination Frontier. Nissan, který má ledničku, stan a nestojí moc peněz

Přivítejte Destination Frontier. Nissan, který má ledničku, stan a nestojí moc peněz

Společnost Arctic Trucks už z našich článků možná znáte. Pokud ne, tak jste ji možná viděli v seriálu Top Gear, konkrétně v epizodě Polární speciál (2007). V tomto díle dovezli moderátory pořadu na severní pól upravené Toyoty Hilux, které postavili právě tito borci.

Navara Off-Roader AT32 má nové ochranné kryty podvozku. Tvůrci použili jako materiál hliník pro jeho pevnost a nízkou hmotnost. Schopnosti v terénu vylepšují nové pneumatiky Nokian o velikosti 31,6“ (původně 32“) osazené na černých hliníkových kolech s dvěma ventilky. Speciální Navara má dále rozšířené blatníky a černě lakované prvky karoserie.

Dobrodružství ve čtyřech: Upravené Ducato s pohonem 4x4 má žebřík i hamaku

Dobrodružství ve čtyřech: Upravené Ducato s pohonem 4x4 má žebřík i hamaku

Zákazníci, kteří se chtějí pouštět do větších dobrodružství, si mohou objednat i uzávěrku předního diferenciálu (zadní ve standardu). Příplatkový šnorchl zase umožňuje brodivost až osmdesát centimetrů. Úprava AT32 vychází z nejvyšší výbavy N-Guard, takže ve voze nechybí LED světlomety, parkovací kamera, boční nášlapy, kůží obšitý volant či řada asistenčních systémů.

O pohon kol se stará vznětový motor 2.3 dCi o výkonu 190 koní a s točivým momentem 450 N.m. Nissan vypustí Navaru Off-Roader AT32 na evropské silnice během února. Ceny budou zveřejněny v jednotlivých státech až po uvedení.

Minitest Opel Astra 1.2 Turbo (96 kW) Elegance: Tříválec na dlouhé cesty

Opel Astra 1.2 Turbo

Faceliftovaná Astra generace K dostala pod kapotu výhradně tříválcové motory, všechny pocházejí od General Motors, nikoli z dílen PSA. Vyzkoušeli jsme silnější verzi základní dvanáctistovky, která v mnoha ohledech velmi mile překvapila.

15.  2.  2020 | Petr Schnagl | 37 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz V300d: Šestiválec vám už chybět nebude

Mercedes-Benz V300d

Skoro 240 koní v dodávce. Kdo to potřebuje? Když se nad tím zamyslíte, tak možná právě vy...

13.  2.  2020 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
TEST Toyota GR Supra: Nekonečné čekaní se vyplatilo. Tohle je extraliga!

Toyota GR Supra

Nová Toyota Supra je technicky příbuzná s BMW Z4. Je to až takový problém, jak se některým zdá?

11.  2.  2020 | Vladimír Kadera | 22 příspěvků