Nissan plánuje uvést nový elektromobil. Půjde o Super Leaf s vyšším dojezdem?

Na veletrhu spotřební elektroniky CES má podle všeho Nissan představit novou variantu elektromobilu Leaf.

Lednová výstava spotřební elektroniky Consumer Electronics Show (CES) v Las Vegas má být místem premiéry nového modelu Nissanu. Díky samotnému zaměření veletrhu není samozřejmě příliš těžké pochybovat, že novinkou bude elektromobil. Dosavadní spekulace mluví o uvedení nové varianty Leafu.

Představení blíže nespecifikovaného nového modelu na americké show ostatně Nissan sám potvrdil. A jelikož bylo představení vylepšeného Leafu plánováno již na předešlém autosalonu v Los Angeles, novým místem k premiéře má být právě CES v Las Vegas. Původní plán dle všeho překazily komplikace okolo zadržení šéfa Nissanu Carlose Ghosna.  

Nissan Leaf se pořádně naštval! Japonci uvádí závodní verzi elektromobilu

Nissan Leaf se pořádně naštval! Japonci uvádí závodní verzi elektromobilu

Předpokládá se, že takzvaný „Super Leaf“ (či jeho koncept) by nabídl bateriový modul o kapacitě 60 kWh, zajišťující ještě vyšší dojezd než u standardního Leafu s 40kWh bateriemi a udávanou možností ujet až 270 km v kombinovaném provozu podle cyklu WLTP. Prvotní upoutávka siluety vozu přitom ukazuje známé proporce a tvary Leafu, nicméně s trochu protaženými liniemi. Zvětšením rozvoru by tak novinka nabídla i více prostoru uvnitř.

Na výstavě má Nissan rovněž ukázat koncept elektrického crossoveru IMx KURO, který již letos v Ženevě předvedl myšlenku technologie propojení myšlenek řidiče se systémem vozidla pro usnadnění autonomního řízení a ovládání funkcí vozu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest VW Amarok 3.0 TDI V6 4Motion Aventura: Všech pick-upů král

VW Amarok 3.0 TDI/190 kW 4Motion (minitest)

Volkswagen, nikoli bez souvislosti s novým emisním měřícím cyklem WLPT, pozměnil motorovou nabídku svého již deset let sloužícího pick-upu Amarok, který nyní nabízí v podstatě jediný motor. Nebojte se, jsou to dobré zprávy.

včera | Petr Schnagl | 25 příspěvků
Minitest Renault Kadjar 1.3 TCe: Malé srdce, velké odhodlání

Renault Kadjar 1.3 TCe (minitest)

Kadjar se v přívalu nových crossoverů možná poněkud ztrácí. O to více ale zaujme, když začnete zkoumat, co je za tou nenápadnou fasádu. A to i malé třináctistovce navzdory, protože funguje pozoruhodně dobře.

19.  3.  2019 | Miro Mihálik | 11 příspěvků
Minitest Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid 2WD: Napravení reputace?

Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid (minitest)

Honda se u nové generace modelu CR-V vzdala naftového motoru. Alternativou je hybrid s velice slušným výkonem 135 kW, který mě fascinoval ve více ohledech. Hlavně pak technikou.

17.  3.  2019 | Jan Mička | 37 příspěvků