Nissan plánuje uvést nový elektromobil. Půjde o Super Leaf s vyšším dojezdem?

Na veletrhu spotřební elektroniky CES má podle všeho Nissan představit novou variantu elektromobilu Leaf.

Lednová výstava spotřební elektroniky Consumer Electronics Show (CES) v Las Vegas má být místem premiéry nového modelu Nissanu. Díky samotnému zaměření veletrhu není samozřejmě příliš těžké pochybovat, že novinkou bude elektromobil. Dosavadní spekulace mluví o uvedení nové varianty Leafu.

Představení blíže nespecifikovaného nového modelu na americké show ostatně Nissan sám potvrdil. A jelikož bylo představení vylepšeného Leafu plánováno již na předešlém autosalonu v Los Angeles, novým místem k premiéře má být právě CES v Las Vegas. Původní plán dle všeho překazily komplikace okolo zadržení šéfa Nissanu Carlose Ghosna.  

Nissan Leaf se pořádně naštval! Japonci uvádí závodní verzi elektromobilu

Nissan Leaf se pořádně naštval! Japonci uvádí závodní verzi elektromobilu

Předpokládá se, že takzvaný „Super Leaf“ (či jeho koncept) by nabídl bateriový modul o kapacitě 60 kWh, zajišťující ještě vyšší dojezd než u standardního Leafu s 40kWh bateriemi a udávanou možností ujet až 270 km v kombinovaném provozu podle cyklu WLTP. Prvotní upoutávka siluety vozu přitom ukazuje známé proporce a tvary Leafu, nicméně s trochu protaženými liniemi. Zvětšením rozvoru by tak novinka nabídla i více prostoru uvnitř.

Na výstavě má Nissan rovněž ukázat koncept elektrického crossoveru IMx KURO, který již letos v Ženevě předvedl myšlenku technologie propojení myšlenek řidiče se systémem vozidla pro usnadnění autonomního řízení a ovládání funkcí vozu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 35 příspěvků
TEST Suzuki Swift Sport: Kluci se baví, holky budou čumět!

Suzuki Swift Sport

Kdo říká, že musí mít sportovní auto stovky koní, nemluví pravdu. Novému Suzuki Swift Sport jich stačí 140 a stejně se budete usmívat do ucha k uchu.

4.  9.  2019 | Jan Mička | 29 příspěvků
Jak jezdí nový Hyundai Ioniq Electric? Ukázal nám to v ráji elektroaut a konopí

Hyundai Ioniq Electric 2019 (první svezení)

Z nabídky modelu Ioniq si vybere každý, koho lákají vozy na alternativní pohon. Elektromobil nedávno prošel faceliftem, aby mohl lépe držet krok s konkurencí. Povedlo se mu to?

31.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 50 příspěvků