Nissan Pivo 2, další doušek budoucna

První generace studie Nissan Pivo byla představena již na konci roku 2005. Velmi zajímavá a extravagantní studie zaujala hlavně pojetím kabiny, která se vůči podvozku mohla otáček o 360°. Díky tomu tedy odpadlo pro mnohé nepříjemné couvání, protože stačilo otočit kabinu a vy jedete zase rovně.

Jenže od té doby uplynula nějaká doba a Nissan představuje Pivo 2, které je ještě promakanější. Základní myšlenka a design vozu zůstala zachována, ale přibyly zajímavé detaily. Ty budou představeny na autosalonu v Tokiu na konci října.

Novinkou druhé verze studie je hlavně hlava umístěna vpředu na palubní desce. Jedná se o systém umělé inteligence, který má na starosti informovat posádku o všem potřebném. Říká vám tedy co se děje s vozem, kolem vozu, ve městě vám sdělí kde zaparkovat, kudy jet apod. Jedná se tedy o komplexní systém, který je ovšem zabudován velmi netradičně.

Klepněte pro větší obrázek
Nissan Pivo 2
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků