Nissan Pivo 2, další doušek budoucna

První generace studie Nissan Pivo byla představena již na konci roku 2005. Velmi zajímavá a extravagantní studie zaujala hlavně pojetím kabiny, která se vůči podvozku mohla otáček o 360°. Díky tomu tedy odpadlo pro mnohé nepříjemné couvání, protože stačilo otočit kabinu a vy jedete zase rovně.

Jenže od té doby uplynula nějaká doba a Nissan představuje Pivo 2, které je ještě promakanější. Základní myšlenka a design vozu zůstala zachována, ale přibyly zajímavé detaily. Ty budou představeny na autosalonu v Tokiu na konci října.

Novinkou druhé verze studie je hlavně hlava umístěna vpředu na palubní desce. Jedná se o systém umělé inteligence, který má na starosti informovat posádku o všem potřebném. Říká vám tedy co se děje s vozem, kolem vozu, ve městě vám sdělí kde zaparkovat, kudy jet apod. Jedná se tedy o komplexní systém, který je ovšem zabudován velmi netradičně.

Klepněte pro větší obrázek
Nissan Pivo 2
Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

dnes | Milan Lažanský
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků