Nissan Pivo 2, další doušek budoucna

První generace studie Nissan Pivo byla představena již na konci roku 2005. Velmi zajímavá a extravagantní studie zaujala hlavně pojetím kabiny, která se vůči podvozku mohla otáček o 360°. Díky tomu tedy odpadlo pro mnohé nepříjemné couvání, protože stačilo otočit kabinu a vy jedete zase rovně.

Jenže od té doby uplynula nějaká doba a Nissan představuje Pivo 2, které je ještě promakanější. Základní myšlenka a design vozu zůstala zachována, ale přibyly zajímavé detaily. Ty budou představeny na autosalonu v Tokiu na konci října.

Novinkou druhé verze studie je hlavně hlava umístěna vpředu na palubní desce. Jedná se o systém umělé inteligence, který má na starosti informovat posádku o všem potřebném. Říká vám tedy co se děje s vozem, kolem vozu, ve městě vám sdělí kde zaparkovat, kudy jet apod. Jedná se tedy o komplexní systém, který je ovšem zabudován velmi netradičně.

Klepněte pro větší obrázek
Nissan Pivo 2
TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 42 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 67 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků