Nissan Pivo 2, další doušek budoucna

První generace studie Nissan Pivo byla představena již na konci roku 2005. Velmi zajímavá a extravagantní studie zaujala hlavně pojetím kabiny, která se vůči podvozku mohla otáček o 360°. Díky tomu tedy odpadlo pro mnohé nepříjemné couvání, protože stačilo otočit kabinu a vy jedete zase rovně.

Jenže od té doby uplynula nějaká doba a Nissan představuje Pivo 2, které je ještě promakanější. Základní myšlenka a design vozu zůstala zachována, ale přibyly zajímavé detaily. Ty budou představeny na autosalonu v Tokiu na konci října.

Novinkou druhé verze studie je hlavně hlava umístěna vpředu na palubní desce. Jedná se o systém umělé inteligence, který má na starosti informovat posádku o všem potřebném. Říká vám tedy co se děje s vozem, kolem vozu, ve městě vám sdělí kde zaparkovat, kudy jet apod. Jedná se tedy o komplexní systém, který je ovšem zabudován velmi netradičně.

Klepněte pro větší obrázek
Nissan Pivo 2
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků