Nissan Patrol DX Walkabout, klasika pro klokany

Japonská automobilka Nissan představila speciální edici svého klasického off roadu Patrol s označením DX. Ta je určena jen pro australský trh a podle toho je také tento model naladěn.

Nečekejte tedy žádné silniční úpravy, ale právě naopak. Vše je podřízeno tomu, že se očekává využití tohoto vozu v australské buši. Nezpevněný povrch, těžký terén, časté brodění a hustý porost. To vše jsou nástrahy, se kterými je třeba v Austrálii počítat.

Speciální model dostal mimo klasickou off road výbavu také prvky, které usnadní pobyt mimo osídlené oblasti. Ve výbavě tak zákazník nalezne stan, spací pytle a kempingové doplňky.

O pohon vozu se pak stará naftový motor o objemu 3 litry s výkonem 118 kW (160 k) a točivým momentem 380 Nm. Samozřejmostí je trvalý náhon na všechna kola, redukční převodovka, uzávěrky diferenciálu a další technické záležitosti, které dělají z Patrolu jeden z nejlepších off roadů na trhu.

Klepněte pro větší obrázek
Nissan Patrol DX Walkabout

 

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků