Nissan Patrol DX Walkabout, klasika pro klokany

Japonská automobilka Nissan představila speciální edici svého klasického off roadu Patrol s označením DX. Ta je určena jen pro australský trh a podle toho je také tento model naladěn.

Nečekejte tedy žádné silniční úpravy, ale právě naopak. Vše je podřízeno tomu, že se očekává využití tohoto vozu v australské buši. Nezpevněný povrch, těžký terén, časté brodění a hustý porost. To vše jsou nástrahy, se kterými je třeba v Austrálii počítat.

Speciální model dostal mimo klasickou off road výbavu také prvky, které usnadní pobyt mimo osídlené oblasti. Ve výbavě tak zákazník nalezne stan, spací pytle a kempingové doplňky.

O pohon vozu se pak stará naftový motor o objemu 3 litry s výkonem 118 kW (160 k) a točivým momentem 380 Nm. Samozřejmostí je trvalý náhon na všechna kola, redukční převodovka, uzávěrky diferenciálu a další technické záležitosti, které dělají z Patrolu jeden z nejlepších off roadů na trhu.

Klepněte pro větší obrázek
Nissan Patrol DX Walkabout

 

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 28 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků