Nissan Patrol DX Walkabout, klasika pro klokany

Japonská automobilka Nissan představila speciální edici svého klasického off roadu Patrol s označením DX. Ta je určena jen pro australský trh a podle toho je také tento model naladěn.

Nečekejte tedy žádné silniční úpravy, ale právě naopak. Vše je podřízeno tomu, že se očekává využití tohoto vozu v australské buši. Nezpevněný povrch, těžký terén, časté brodění a hustý porost. To vše jsou nástrahy, se kterými je třeba v Austrálii počítat.

Speciální model dostal mimo klasickou off road výbavu také prvky, které usnadní pobyt mimo osídlené oblasti. Ve výbavě tak zákazník nalezne stan, spací pytle a kempingové doplňky.

O pohon vozu se pak stará naftový motor o objemu 3 litry s výkonem 118 kW (160 k) a točivým momentem 380 Nm. Samozřejmostí je trvalý náhon na všechna kola, redukční převodovka, uzávěrky diferenciálu a další technické záležitosti, které dělají z Patrolu jeden z nejlepších off roadů na trhu.

Klepněte pro větší obrázek
Nissan Patrol DX Walkabout

 

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků