Kancelářská dodávka Nissan umožní pracovat kdekoliv. Má ale velkou chybu

Zajímavé řešení, že? Bohužel jde ale pouze o koncept.

Pandemie nového koronaviru doslova obrátila naruby jeden z firemních benefitů: z možnosti práce z domova se v mnoha případech stala nutnost. Zatímco jedné části zaměstnanců tento režim vyhovuje, druhá část ho z mnoha důvodů vnímá jako problematický. Zapomeňte na práci z domu! Co takhle pracovat odkudkoli?

Japonská automobilka Nissan reflektuje skutečnost, že mnoha pracujícím nevyhovuje každodenní „dojíždění“ z ložnice do vedlejší místnosti. Přichází proto s konceptem „kancelářského karavanu“, postaveném na šesté generaci modelu NV350 Caravan. V něm můžete pracovat doslova kdekoli, kam se dá dostat autem.

Takto si Tatra představovala kancelář na kolech. Verzi Mobicom ale nikdo nechtěl

Takto si Tatra představovala kancelář na kolech. Verzi Mobicom ale nikdo nechtěl

Nissan NV350 Office Pod Concept

Nejvýraznějším designovým prvkem je možnost vysunout celou kancelář – spolu s pracovním stolem a luxusní židlí Herman Miller Cosm – ze zadní části dodávky. Nyní v zimě tuto funkci patrně neoceníte, ale až bude tepleji, mohli byste pracovat pod širým nebem – na čerstvém vzduchu. Stačí stisknout tlačítko v aplikaci pro chytrý telefon a vozidlo vysune celý pracovní prostor do přírody.

Znáte tuto Baťovu kancelář? Měla čtyři kola, šasi Ford a karosoval ji Sodomka

Znáte tuto Baťovu kancelář? Měla čtyři kola, šasi Ford a karosoval ji Sodomka

Výrobce bere v úvahu i situace, kdy není pobyt venku pro práci zcela optimální. Přeci jen třeba rušný provoz velkoměsta může nepříznivě narušovat koncentraci. V takovém případě lze pracovat uvnitř zadní části automobilu, která je odhlučněná a disponuje elektrickým zatmíváním oken, aby poskytovala dostatečně klidné prostředí.

Součástí palubní výbavy jsou pochopitelně takové nezbytnosti, jako je integrovaný kávovar či rychlovarná konvice. Zmínit musíme také střešní balkon – přístupný přes vnitřní schodiště – na kterém najdete pohodlné lehátko, stoleček a slunečník pro odpočinek nebo přestávku po práci.

Nissan e-NV200 Workspace: Mobilní kancelář budoucnosti

Nissan e-NV200 Workspace: Mobilní kancelář budoucnosti

Kancelář na kolech

Z dalších vychytávek zmiňme například odkládací schránku s antibakteriální UV lampou, měnič pro napájení spotřební elektroniky či integrovaný mobilní Wi-Fi hotspot. Automobil míří na ty, kteří pracují na dálku, ale chtějí cestovat, a přitom mít svůj kancelářský prostor.

Jaké jsou nevýhody tohoto řešení? Patrně nebude úplně příjemné, pokud se na vás během pracovního procesu bude dobývat divá zvěř. Nepříjemné mohou být i vlivy počasí, byť pochopitelně nechybí tónovaná okna a klimatizace. Při dlouhodobější pracovní cestě pak může chybět koupelna – tedy zejména pokud se máte setkávat s dalšími lidmi.

Autonomní auta může dělat třeba Ikea. Takto si Švédové představují svých 7 modelů

Autonomní auta může dělat třeba Ikea. Takto si Švédové představují svých 7 modelů

Úplně největším nedostatkem však je fakt, že se jedná pouze o koncept, který se (zatím?) neprodává a bohužel je poměrně nepravděpodobné, že se někdy dočkáme sériově vyráběné verze.

Článek připravila redakce VTM.cz

Nissan

Historie japonského Nissanu sahá do roku 1911. Jeho automobily se však až do 1982–1984, kdy nastalo přejmenování, nazývaly Datsun.

Nissan v roce 1989 vytvořil samostatnou luxusní značku Infiniti. V roce 1999 uzavřel partnerství s Renaultem.

Nissan Micra • Nissan Leaf •​ Nissan Qashqai •​ Nissan X-Trail •​ Nissan Juke •​ Nissan Navara •​ Nissan 370Z •​ Nissan Ariya •​ Nissan GT-R

Nová Škoda Fabia je luxusnější. Už jsme ji řídili, bude to největší malé auto na trhu

Škoda Fabia IV 1.0 TSI DSG

Čtvrtá generace Škody Fabia je za rohem, představí se už v květnu, od léta si ji budete moci objednat v rámci předprodeje a s podzimem dorazí na showroomy a k prvním zákazníkům.

dnes | Jiří Baborský
TEST Volkswagen Golf GTE 1.4 PHEV: Dobrý přítel bohatého pendlera

Volkswagen Golf GTE

Plug-in hybridní GTE je nejvýkonnější eko verzí Volkswagenu Golf. Slibuje úsporný provoz i vysoký výkon, jak ale funguje v podmínkách české zimy?

včera | Richard Herbich | 21 příspěvků
TEST Kia e-Soul 64 kWh: Sladký život s volty a ampéry i v třeskutých mrazech?

Kia e-Soul 64 kWh

První generace Kie Soul se světu představila už v roce 2008 a pro značku představovala důležitý milník. V té době Kia nabízela vcelku fádně vypadající picanta, ria nebo cee’dy a funky krabička na čtyřech kolech byla konečně vozem, po které bylo možné toužit.

21.  2.  2021 | Richard Herbich | 42 příspěvků