Nissan Note se ukáže ve Frankfurtu

Po předchozích informacích o ukončení prodejů Almery a Primery na evropském trhu, o čemž jsme psali již dříve, představí Nissan na mezinárodním automobilovém veletrhu ve Frankfurtu nový model Note, který by mohl být právě nástupcem oblíbené Almery. Zmínka o něm se na AutoRevue.cz neobjevuje poprvé, již v červnu jsme vás informovali o stejně nazvaném voze, který se již prodává v Japonsku. Kolega se tehdy domníval, že v Evropě ponese vůz název Tone. Jak se však nyní zdá, i ve Frankfurtu bude kompaktní Nissan představen pod stejným názvem jako na Japonském trhu.

Vůz bude bude přes čtyři metry dlouhý a s rozvorem rovných 2,6 metru slibuje velký vnitřní prostor. Potřebnou variabilitu pak zajistí posuvná zadní sedadla o dynamiku se postará čtveřice motorů: Diesely 1.5 dCI o výkonech 68 k a 86 k a benzínové motory o objemu 1.4l (88 k) a 1.6 (110 k). Na trhu by se měl nový Nissan objevit na jaře roku 2006, ceny prozatím nejsou známy.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nissan Note v modré...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Starší foto japonské verze

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků