Nissan Note: nové MPV pro Japonsko

Pod názvem Note uvedl Nissan na japonský trh kompaktní MPV, které vychází z dřívější studie Tone; oproti ní se sériová podoba nijak zvlášť nezměnila. V Evropě se bude novinka prodávat právě pod názvem studie, tedy Tone. Oba vozy jsou postavené na platformě B, na které bude stát budoucí Clio, Micra či současný Modus. Délka Tonu je pouhých 3 990 mm, šířka 1 690 mm, výška 1 535 mm a rozvor 2 600 mm; zdá se tedy, že bude plavat ve stejném rybníčku jako Modus. Některé zdroje uvádí, že Tone na evropském trhu nahradí Almeru, která ustoupí Renaultu Mégane.

Pod kapotou japonské novinky se nachází čtyřválcová patnáctistovka s výkonem 80 kW při 6 000 ot. a točivým momentem 148 Nm v 4 400 ot. Motor pohání kola pomocí automatické převodovky CVT s proměnným převodem. V nabídce je i verze s pohonem všech kol a zvýšenou světlou výškou. Nissan plánuje měsíční produkci osm tisíc kusů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků