Nissan nastupuje do roku 2004 s mnoha změnami

Rok 2003 přinesl Nissanu v ČR mnoho novinek - asi nejvýznamnější byl nástup nové Micry v březnu, a nekompromisního sportovního vozu 350Z na podzim minulého roku. Razantní bylo také rozšíření nabídky špičkových vznětových motorů se vstřikováním commonrail 1,5 dCi, 1,9 dCi a 2,2 dCi napříč modelovými řadami od Micry až po Primeru. To je zvláště významné proto, že osobní vozy se vznětovými motory dosáhly na českém trhu v loňském roce už třetinového podílu na celkových prodejích.
Nissan nastupuje do roku 2004 s mnoha změnami

PRODEJE 2003

Nissan ČR prodal za loňský rok 2640 osobních a lehkých užitkových automobilů (včetně modelu Cabstar do 3,5 t). Nejžádanějším modelem zůstává stále Nissan Almera se 790 prodanými kusy, což je téměř třetinový podíl na celkových prodejích. Na druhé místo postoupila Micra (571 kusů), následovaná Primerou (315 kusů), Pick-upem (274 ks) a Almerou Tino (209 ks).

Také v loňském roce Nissan opět potvrdil své silné postavení na trhu terénních vozů. Tradiční stálicí je Nissan Pick-up, zaujímající s 274 prodanými kusy neotřesitelnou první pozici ve své kategorii. Za leden až listopad prodali v této kategorii všichni ostatní konkurenti znatelně méně vozů, než kolik si zákazníci odvezli nových Nissanů Pick-up, což reprezentuje celých 54% tržního podílu v segmentu terénních pickupů 4x4. Nissan Patrol GR a Nissan Terrano s 89, respektive 70 prodanými vozy, obsadily čtvrté a páté místo mezi off-roady a velmi dobře si vedl také X-Trail, který díky prodeji 160 kusů dosáhl na šestou příčku v kategorii SUV.

Začátkem listopadu 2003 byl nově představen užitkový Nissan Primastar nabízející vysokou variabilitu využití. Jedná se o známý model Renault Trafic, který je pod názvem Primastar dodáván do prodejní sítě Nissan. Vzhledem k málo výhodné nákupní ceně od dodavatele zůstávají prodeje tohoto modelu zatím za očekáváním.

V souvislosti se současnými předpisy o odpočtu DPH při nákupu osobního automobilu pro podnikatele je plusem pro Nissan i nabídka, která momentálně zahrnuje vozy Almera Tino, Primera Kombi, X-Trail, Terrano a Patrol GR v užitkových verzích.

Vynikající byl start prodejů Nissanu 350Z – sportovního vozu s výkonem 280 k a špičkovými jízdními vlastnostmi. Během krátké doby se prodalo 18 vozů a v současné chvíli Nissan eviduje 21 závazných objednávek na další vozy.

NOVINKY PRO ROK 2004

Hned na přelomu ledna a února se v nabídce Nissanu objeví očekávaný X-Trail s novým interiérem a pozměněným vnějším vzhledem, především ale s novým výkonným commonrailem 2.2dCi (136 k). Díky známému inovačnímu cyklu Nissanu ho budou ve druhé polovině roku 2004 následovat další faceliftované modely. Koncem roku pak můžeme očekávat facelift Patrolu GR.

I s přihlédnutím ke zmíněným novinkám počítá Nissan v ČR v roce 2004 s prodejem 3000 osobních a lehkých užitkových automobilů plus dalších 200 nákladních vozů. Nejprodávanějšími modely budou podle očekávání Micra a Almera s přibližně shodným prodejním výsledkem.

DEALERSKÁ SÍŤ

V současné době působí v ČR 27 dealerů pro osobní a lehké užitkové automobily a 14 dealerů pro nákladní automobily (z toho 4 kombinovaní).

V průběhu roku 2003 došlo k několika významným změnám a další se chystají na začátek letošního roku. Kvůli slabým výsledkům a nedostatkům v činnosti jsme se vloni rozešli se 3 dealery. Rozhodli jsem se výrazně posílit kvalitu zastoupení Nissanu především v hlavním městě. Zvítězili jsme ve výběrovém řízení na prodej nemovitosti v Průhonicích (v současné době zde působí dealer Citroenu) a od května zde plánujeme zahájení činnosti v prodeji a servisu automobilů Nissan. Mimo toho připravujeme i výrazné posílení pozice Nissanu na západním okraji Prahy.

SPONZORSKÉ AKTIVITY

Také v roce 2004 bude Nissan ČR pokračovat ve svých sponzorských aktivitách, jejichž těžištěm je dlouhodobá spolupráce s Českou sportovní, respektive podpora Jana Železného a Romana Šebrleho. Nissan také znovu podpoří Zlatou tretru, která se vypracovala mezi nejlepší soutěže atletické světové série SUPER GRAND PRIX (5. místo) a je odborníky i sportovními fanoušky vysoce hodnocena. Podobně jako v uplynulém roce Nissan pokračuje i v partnerství s pražskými filharmoniky z FOK.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

bazar

Nissan Juke 1,2
Rok výroby: 2017
Stav: nový vůz
Cena: 370 000 Kč
Nissan Juke 1,6
Rok výroby: 2013
Stav: 53 870 km
Cena: 275 000 Kč
Nissan Juke 1,6
Rok výroby: 2017
Stav: nový vůz
Cena: 436 000 Kč
Nissan Juke 1,6
Rok výroby: 2017
Stav: nový vůz
Cena: 500 000 Kč
Nissan Juke 1,6
Rok výroby: 2017
Stav: nový vůz
Cena: 560 000 Kč
Nissan Juke 1,6
Rok výroby: 2017
Stav: nový vůz
Cena: 500 000 Kč
Nabídka dalších vozů
Test Fiatu Fullback: Převlečené Mitsubishi se jeví jako správná volba

Fiat Fullback

Fiat se po vzoru Renaultu a Mercedesu také rozhodl nabízet pracovní pickup, který původně pochází z úplně jiné dílny. A rozhodl se více než správně, protože Fiat Fullback alias Mitsubishi L200 je vynikajícím pracovním pickupem. V terénu má dost potence a na silnici dostatek kultivovanosti.

včera | Jiří Švamberk | 2 příspěvky
Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

17.  8.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků