Nissan Murano 2009: omlazený velikán

Od zahájení prodejů tohoto středně velkého japonského SUV uběhlo už pár let, a tak si i tento vůz zaslouží nějaké to omlazení. Připomeňme si, že pár měsíců po zahájení prodejů v Severní Americe se v roce 2003 dostal vůz i k nám do Evropy, kde se setkal s poměrně vřelým přijetím. Jak tomu bude tentokrát?

Premiéra faceliftovaného Murana je naplánována na blížící se autosalón v Los Angeles. S faceliftem nabralo Murano na robustnosti a eleganci. Změny se týkají zejména masky vozu a předních světlometů, vůz si však stále drží své nezaměnitelné křivky. Kromě toho, že víme, jak bude omlazené Murano vypadat, neznáme žádné další informace. Detaily o motorizaci a výbavě se dovíme zřejmě až po zahájení letošního autosalonu v LA.

Co se týče prodejů tohoto elegána, ten by se měl k severoamerickým dealerům dostat již v prvním kvartálu příštího roku, na svou cestu do Evropy se zřejmě vydá o něco málo později.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nissan Murano 2009

 

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků