Nissan Micra zrychluje: šestnáctistovka pod kapotou

Podle magazínu Autoweek dostane Nissan Micra nový motor, čtyřválec 1.6 l s výkonem 81 kW. Nissan chce nabídnout malé rychlé auto mladým řidičům, které bude konkurovat zavedeným vozům jako Toyota Yaris T-Sport, Citroën C2 VTR, Ford Fiesta ST nebo Mini Cooper. Rychlá Micra by měla rozšířit nabídku v létě příštího roku.

Nová šestnáctistovka bude patřit do nové řady motorů, na jejichž vývoji Nissan právě pracuje společně se spřáteleným Renaultem; bude mít klidnější a tišší chod a nižší spotřebu. Nový motor dostane také nové Clio, které se objeví příští rok, i Nissan Micra C+C, který je plánován tak podzim 2005.

Tip: Test Nissanu Micra 1.0

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 2 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků