Nissan Micra CC: maličké kupé-kabrio už na podzim

V listopadu 2005 přijede z továrny Nissanu nový vůz na bázi stávající Micry s uspořádáním sedadel 2+2 ve verzi kupé-kabrio. Elektricky ovládaná střecha bude skoro celá prosklená a po stisknutí příslušného tlačítka se do 22 sekund složí do prostoru nad zavazadelníkem. Kufr na bagáž má objem 221 l (bez uložené střechy objem úložného prostoru vzroste na 426 l).

Nissan bude nové kupé-kabrio nabízet a prodávat s dvojicí benzínových motorů: základní 1.4 l má 65 kW (88 k) a nově vyvinutým agregátem o objemu 1.6 l s šestnáctiventilovou technikou, který bude mít 81 kW (110 k). Jen pro zajímavost: Nissan na  vývoj, design a produkci nové Micry CC vynaložil zhruba 150 milionu eur. Vůz by se měl poprvé veřejnosti představit na podzimní výstavě automobilů ve Frankfurtu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 2 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků