Nissan Micra CC: maličké kupé-kabrio už na podzim

V listopadu 2005 přijede z továrny Nissanu nový vůz na bázi stávající Micry s uspořádáním sedadel 2+2 ve verzi kupé-kabrio. Elektricky ovládaná střecha bude skoro celá prosklená a po stisknutí příslušného tlačítka se do 22 sekund složí do prostoru nad zavazadelníkem. Kufr na bagáž má objem 221 l (bez uložené střechy objem úložného prostoru vzroste na 426 l).

Nissan bude nové kupé-kabrio nabízet a prodávat s dvojicí benzínových motorů: základní 1.4 l má 65 kW (88 k) a nově vyvinutým agregátem o objemu 1.6 l s šestnáctiventilovou technikou, který bude mít 81 kW (110 k). Jen pro zajímavost: Nissan na  vývoj, design a produkci nové Micry CC vynaložil zhruba 150 milionu eur. Vůz by se měl poprvé veřejnosti představit na podzimní výstavě automobilů ve Frankfurtu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 2 příspěvky
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 33 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků