Nissan Livina C-Gear: japonsko-čínský skoro off-road

Nissan Livina u nás není vůbec známým modelem, jedná se totiž o vůz určený pro čínský trh, na kterém více či méně úspěšně figuruje už od roku 2006. Model Livina je zatím dostupný ve dvou verzích, sedmimístné a pětimístné. Ve třetí verzi s přívlastkem C-Gear se model veřejnosti poprvé představí na autosalonu v Pekingu.

Livina s přívlastkem C-Gear představuje jakousi odolnější pětimístnou verzi, se kterou by neměl být problém zdolávat polní a některé lesní cesty. Od běžné cestní verze se Livina C-Gear odlišuje především černým plastovým lemováním blatníků a nárazníků, co bychom mohli přirovnat třeba ke Škodě Octavia Scout.

Pod kapotou tohoto vozu se usídlil čtyřválec Nissan HR16 objemu 1,6 litru a výkonu 80 kW. Zákazník si bude moci vybrat, zda chce řadit ručně pětistupňovou převodovkou, nebo přenechá řazení čtyřstupňovému automatu. Nad reálným využitím vozu v náročnějším terénu by se dalo polemizovat, ale zřejmě už i v Číně vědí, že image je na prvním místě...

Klepněte pro větší obrázek 
Nissan Livina C-Gear
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 13 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků