Nissan Livina C-Gear: japonsko-čínský skoro off-road

Nissan Livina u nás není vůbec známým modelem, jedná se totiž o vůz určený pro čínský trh, na kterém více či méně úspěšně figuruje už od roku 2006. Model Livina je zatím dostupný ve dvou verzích, sedmimístné a pětimístné. Ve třetí verzi s přívlastkem C-Gear se model veřejnosti poprvé představí na autosalonu v Pekingu.

Livina s přívlastkem C-Gear představuje jakousi odolnější pětimístnou verzi, se kterou by neměl být problém zdolávat polní a některé lesní cesty. Od běžné cestní verze se Livina C-Gear odlišuje především černým plastovým lemováním blatníků a nárazníků, co bychom mohli přirovnat třeba ke Škodě Octavia Scout.

Pod kapotou tohoto vozu se usídlil čtyřválec Nissan HR16 objemu 1,6 litru a výkonu 80 kW. Zákazník si bude moci vybrat, zda chce řadit ručně pětistupňovou převodovkou, nebo přenechá řazení čtyřstupňovému automatu. Nad reálným využitím vozu v náročnějším terénu by se dalo polemizovat, ale zřejmě už i v Číně vědí, že image je na prvním místě...

Klepněte pro větší obrázek 
Nissan Livina C-Gear
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 17 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků