Nissan Leaf se pořádně naštval! Japonci uvádí závodní verzi elektromobilu

Nissan Leaf RC je závodním konceptem, ovšem jak už to u studií pro motorsport bývá, "sériová" verze pro okruhy se zdá být za rohem.

Motorsport na baterky je na vzestupu. Ať se to čichačům nespáleného benzinu navěšeným na plotech podél tratí a nostalgicky vzpomínající na doby minulé líbí, nebo ne. Sportovní oddělení Nissanu už na svět přivedlo nejednu šílenost, proto nás pořádně přiostřený Leaf nepřekvapuje,

Koneckonců, takový Leaf už tu byl i v předchozí generaci. Tohle vydání zvládne stovku za 3,4 sekund, čímž v oblíbené disciplíně elektromobilů znamená polovinu času, který na to potřeboval předchůdce. Pohonné ústrojí je sice příbuzné s výchozím vozem, ovšem nyní dává 322 koní na všechna kola. Vůz přitom díky karbonovému monokoku váží jen 1220 kilogramů.

TEST Nissan Leaf: Začneme už elektromobily brát vážně?

TEST Nissan Leaf: Začneme už elektromobily brát vážně?

Šest prototypů bude nejprve využíváno na propagaci v rámci různých akcí, včetně královny tohoto odvětví, Formule E. Již za rok se chce Nissan s tímto modelem zúčastnit elektrického šampionátu. Potvrzena je i závodní dvojice. Britského pilota Olivera Rowlanda doplní bývalý pilot F1 Sebastian Buemi.

Minitest Škoda Superb 1.5 TSI ACT DSG: Je to o úhlu pohledu

Škoda Superb 1.5 TSI ACT (minitest)

Nový motor, stejný výkon. Změnila se nějak základní Škoda Superb s jednotkou 1.5 TSI?

včera | Vladimír Kadera | 85 příspěvků
TEST Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW: Dává smysl, jen trochu jiný

Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW

Při hodnocení Škody Kodiaq RS velice záleží na přístupu „pozorovatele“. Pokud vůz budete brát jako sportovní SUV, zřejmě vám brzy dojdou argumenty. V nabídce však rozhodně není nadbytečný.

12.  2.  2019 | Jan Mička | 85 příspěvků
TEST Hyundai i20 1.0 T-GDI DCT: Když chcete prostě jen auto

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Hyundai se v segmentu B rozhodně nemá za co stydět. Nabízí dobře vybavený model se spoustou zajímavých funkcí. Má ale něco navíc?

7.  2.  2019 | David Rusol | 97 příspěvků