Nissan Leaf se pořádně naštval! Japonci uvádí závodní verzi elektromobilu

Nissan Leaf RC je závodním konceptem, ovšem jak už to u studií pro motorsport bývá, "sériová" verze pro okruhy se zdá být za rohem.

Motorsport na baterky je na vzestupu. Ať se to čichačům nespáleného benzinu navěšeným na plotech podél tratí a nostalgicky vzpomínající na doby minulé líbí, nebo ne. Sportovní oddělení Nissanu už na svět přivedlo nejednu šílenost, proto nás pořádně přiostřený Leaf nepřekvapuje,

Koneckonců, takový Leaf už tu byl i v předchozí generaci. Tohle vydání zvládne stovku za 3,4 sekund, čímž v oblíbené disciplíně elektromobilů znamená polovinu času, který na to potřeboval předchůdce. Pohonné ústrojí je sice příbuzné s výchozím vozem, ovšem nyní dává 322 koní na všechna kola. Vůz přitom díky karbonovému monokoku váží jen 1220 kilogramů.

TEST Nissan Leaf: Začneme už elektromobily brát vážně?

TEST Nissan Leaf: Začneme už elektromobily brát vážně?

Šest prototypů bude nejprve využíváno na propagaci v rámci různých akcí, včetně královny tohoto odvětví, Formule E. Již za rok se chce Nissan s tímto modelem zúčastnit elektrického šampionátu. Potvrzena je i závodní dvojice. Britského pilota Olivera Rowlanda doplní bývalý pilot F1 Sebastian Buemi.

TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

16.  6.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
TEST Volkswagen T-Cross 1.0 TSI DSG R-Line: Důležitá módní záležitost

VW T-Cross 1.0 TSI DSG

Volkswagen rozštěpil Polo na dva samostatné modely. Oplastované CrossPolo je minulostí a jeho pozici zastoupila novinka jménem T-Cross. Nabízí kromě zvýšené stavby karoserie ještě něco?

15.  6.  2019 | Miro Mihálik | 64 příspěvků
První svezení se Seatem Leon TGI 1.5 TSI. Pod 1 Kč/km i s větším motorem?

Seat Leon TGI (první svezení)

České ceny Seatu Leon TGI po modernizaci pohonného ústrojí známe už od ledna letošního roku. Nyní došlo i na první kilometry za volantem a zdá se, že na dosavadních výhodách se vůbec nic nezměnilo.

11.  6.  2019 | Jan Mička | 16 příspěvků