Nissan Leaf se pořádně naštval! Japonci uvádí závodní verzi elektromobilu

Nissan Leaf RC je závodním konceptem, ovšem jak už to u studií pro motorsport bývá, "sériová" verze pro okruhy se zdá být za rohem.

Motorsport na baterky je na vzestupu. Ať se to čichačům nespáleného benzinu navěšeným na plotech podél tratí a nostalgicky vzpomínající na doby minulé líbí, nebo ne. Sportovní oddělení Nissanu už na svět přivedlo nejednu šílenost, proto nás pořádně přiostřený Leaf nepřekvapuje,

Koneckonců, takový Leaf už tu byl i v předchozí generaci. Tohle vydání zvládne stovku za 3,4 sekund, čímž v oblíbené disciplíně elektromobilů znamená polovinu času, který na to potřeboval předchůdce. Pohonné ústrojí je sice příbuzné s výchozím vozem, ovšem nyní dává 322 koní na všechna kola. Vůz přitom díky karbonovému monokoku váží jen 1220 kilogramů.

TEST Nissan Leaf: Začneme už elektromobily brát vážně?

TEST Nissan Leaf: Začneme už elektromobily brát vážně?

Šest prototypů bude nejprve využíváno na propagaci v rámci různých akcí, včetně královny tohoto odvětví, Formule E. Již za rok se chce Nissan s tímto modelem zúčastnit elektrického šampionátu. Potvrzena je i závodní dvojice. Britského pilota Olivera Rowlanda doplní bývalý pilot F1 Sebastian Buemi.

TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

dnes | Vladimír Kadera | 8 příspěvků
Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 36 příspěvků
TEST Suzuki Swift Sport: Kluci se baví, holky budou čumět!

Suzuki Swift Sport

Kdo říká, že musí mít sportovní auto stovky koní, nemluví pravdu. Novému Suzuki Swift Sport jich stačí 140 a stejně se budete usmívat do ucha k uchu.

4.  9.  2019 | Jan Mička | 29 příspěvků