Nissan Leaf se pořádně naštval! Japonci uvádí závodní verzi elektromobilu

Nissan Leaf RC je závodním konceptem, ovšem jak už to u studií pro motorsport bývá, "sériová" verze pro okruhy se zdá být za rohem.

Motorsport na baterky je na vzestupu. Ať se to čichačům nespáleného benzinu navěšeným na plotech podél tratí a nostalgicky vzpomínající na doby minulé líbí, nebo ne. Sportovní oddělení Nissanu už na svět přivedlo nejednu šílenost, proto nás pořádně přiostřený Leaf nepřekvapuje,

Koneckonců, takový Leaf už tu byl i v předchozí generaci. Tohle vydání zvládne stovku za 3,4 sekund, čímž v oblíbené disciplíně elektromobilů znamená polovinu času, který na to potřeboval předchůdce. Pohonné ústrojí je sice příbuzné s výchozím vozem, ovšem nyní dává 322 koní na všechna kola. Vůz přitom díky karbonovému monokoku váží jen 1220 kilogramů.

TEST Nissan Leaf: Začneme už elektromobily brát vážně?

TEST Nissan Leaf: Začneme už elektromobily brát vážně?

Šest prototypů bude nejprve využíváno na propagaci v rámci různých akcí, včetně královny tohoto odvětví, Formule E. Již za rok se chce Nissan s tímto modelem zúčastnit elektrického šampionátu. Potvrzena je i závodní dvojice. Britského pilota Olivera Rowlanda doplní bývalý pilot F1 Sebastian Buemi.

TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

včera | Jan Mička | 47 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků
TEST BMW M850i xDrive Coupé: Do klubu rváčů v rukavičkách

BMW M850i xDrive

Lexus LC je možná zábavnější a lépe se poslouchá a Mercedes S Coupé je pravděpodobně o chloupek komfortnější. Lepší definice třídy gran turismo však na silnice snad ještě nevyjela.

13.  4.  2019 | Miro Mihálik | 15 příspěvků